Geçen yıla göre daha az Sony marka telefon satışa sunuldu

0

Ekran_Resmi_2016-05-25_14_06_29

Sony, 31 Mart 2016 itibarıyla yıllık bazda dünya genelinde 20 milyon adet akıllı telefonun perakende, online ve diğer kanallarda satışa sunulduğunu açıkladı. Belirtilen rakam, satış adetleri ile ilgili değil. Tüketici elektroniği şirketinin geçen yıla göre daha az akıllı telefon satışa sunduğu görülüyor; resmi rakamlara göre geçtiğimiz yıl 24 milyon 900 bin adet akıllı telefonu satışa sunulmuştu.

Göstergelere göre Sony, bir önceki yıla göre yüzde 20 daha az sayıda akıllı telefonu kullanıcılarla buluşturmuş durumda. Japon şirket, söz konusu gelişmeyi orta segmentteki modellerin daha düşük satış gerçekleştirmesi ve genel olarak bazı coğrafi bölgelerde karlılığın azalmasına bağlıyor. Bu noktada döviz kurlarında görülen artışın da etkisinin olduğuna işaret ediliyor. Sony’de bu sene için öngörülen gelirler, önceki yıla göre yüzde 17 daha düşük.

Benzer göstergeler

Özellikle Çin merkezli üreticilerin modellerini rekabetçi fiyatlarla kullanıcılara sunmalarının etkileri birçok açıdan görülmeye devam ediliyor. Japon teknoloji şirketinin akıllı telefon segmentindeki mevcut göstergeleri, çoğu marka için de benzer seviyelerde. Örneğin Apple’ın açıkladığı son mali çeyrek özetinde akıllı cihaz satışlarındaki sürpriz gerileme dikkat çekmişti.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın