Gears of War 5 tanıtıldı

0

Gears of War 5, ABD’de gerçekleştirilen oyun fuarı E3 2018 kapsamında duyuruldu. Oyunun hikaye fragmanı yayınlandı. İşte detaylar…

Microsoft, ABD’nin Los Angeles şehrinde devam eden yılın en önemli oyun fuarlarından E3 2018’de birçok sürprize imza attı. Yeni oyun konsolunun geliştirilme çalışmalarına da devam edildiği bilgisini paylaşan teknoloji şirketi, Xbox One ve Windows 10 için The Coalition tarafından hazırlanan Gears of War 5’i de kilit detayları eşliğinde duyurdu. Oyunun hikaye fragmanını haberin devamında izleyebilirsiniz.

Gears of War 5, tek kişiyle (hikaye bölümü) veya split-screen co-op (ekranı ikiye bölerek) ve online olarak oynanabilecek. Burada ekranı ikiye bölerek oynama yapımın, özellikle arkadaşlarıyla aynı ekranda oynamak isteyenler için güzel bir seçenek oluşturacağı anlamına geliyor. Ana karakter Kait olurken hikaye, farklı şekillerde oynanabilecek. Ayrıca oyun Xbox One X üzerinden 4K çözünürlük ve 60fps’de çok daha iyi bir deneyim sunacak. Daha akıcı bir oyun deneyimi sunacak olan Gears of War 5’le ilgili henüz açıklanmayan ama beklenti olarak yer alan diğer konu ise Windows 10 için 60fps kilidinin olmaması.

Çıkış tarihi?

Son olarak Gears of War 5 çıkış tarihi henüz net olarak belirtilmese de ‘2019’ yılı şeklinde geniş bir aralık verildi. Beklenti 2019 ilk yarısında yayınlanması.
Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın