GE ve Microsoft’tan iş birliği

0

GE ve Microsoft, endüstriyel şirketlerin dijital dönüşümlerini daha etkili ve verimli kılma hedefi ile yeni bir iş birliğine adım attı. İşte detaylar…

GE ve Microsoft iş birliği kapsamında GE Dijital, Microsoft Azure üzerinde çalışan Predix çözümlerine iş sürekliliği ve uyum kazandıracak. Azure IoT, Azure Veri ve Analizi dahil olmak üzere Microsoft Azure’un tüm bulut bilişim çözümleri, GE’nin Predix portföyünde kapsamlı bir şekilde entegre edilecek.

İki şirket, bu iş birliği sayesinde satış operasyonlarını ve yeni pazarlara açılma çalışmalarını birlikte yürütecek, ileri seviyede Endüstriyel IoT (IIoT) çözümlerini dikey sektörlere sunacak. Buna ek olarak GE, Microsoft Azure bulut bilişim çözümlerini Predix dahil tüm iş kollarında uçtan uca yaygınlaştıracak. BT iş yüklerinde ve verimlilik araçları kapsamındaki tüm iş birimlerinde Microsoft Azure platformunu etkili bir şekilde kullanacak.

Uygulama aşaması başladı…

Gartner’e göre dijital çağın getirdiği fırsatları değerlendirmek isteyen şirketler, nesnelerin interneti (IoT) teknolojilerini test etme ve deneme süreçlerini çoktan geçti, uygulama aşamasına geldi. Bu teknolojilerin endüstriyel alanda yaygınlaşması ve büyük ölçeklerde iş süreçlerine adapte edilmesine, daha fazla kurum tarafından benimsenmesine ihtiyaç var.

GE ve Microsoft iş ortaklığı, şirketlerin daha fazla iç görü elde edilmesini sağlayacak. GE Dijital’in veri elde etmeye, depolamaya, analiz etmeye ve veriye göre hareket etmeye yönelik öncü IIoT çözümleri bir arada faaliyet gösterecek. Bunun yanında, müşterilerin dijital dönüşümlerini kolaylaştırarak olan bu iş birliği, endüstriyel müşterilerin dijital dönüşüm faaliyetlerini kurumsal düzeyde gerçekleştirebilmesini sağlayacak.

Cevap bırakın