Garmin Fenix ​​Chronos tanıtıldı

0

garmin

Genellikle akıllı saatlere ilişkin duyuruların teknoloji dünyasında büyük etki yaratışına sıklıkla tanıklık edilmez. Bu noktada Apple Watch, Samsung Gear modelleri ve bazı öncü teknoloji ve moda markalarının ürünleri öne çıkar. Birazdan detaylarını aktaracağımız model ise ayrı bir konumlamayı gerekli kılıyor.

Outdoor özelliklerle donatılmış, güçlü izolasyon ve dolayısıyla büyük tasarımlı akıllı saatleri ile tanınan Garmin, yeni modeli Fenix Chronos’u tanıttı. Model, yüksek teknoloji özellikleri ve sofistike tasarımıyla dikkat çekti.

Fenix Chronos, takım elbiseyle birlikte takılabilecek bir akıllı saat. Bu sayede akıllı telefon bildirimlerinizi akıllı saatiniz ile kurumsal ya da stil sahibi giysilerin içinde de görebilmeniz mümkün oluyor.

Ekran Resmi 2016-08-26 12.20.38

100 metreye kadar su geçirmez özellikli akıllı saat, Android Wear işletim sistemi ile geliyor. iOS uyumlu. Teknolojisinde kalp hızı monitörü, adım ve merdiven sayacı, kalori sayacı gibi sağlık özelindeki detaylar bulunduruyor.

GPS tabanlı navigasyon, GLONASS, 3 eksenli pusula, barometre, 25 saate kadar pil ömrü gibi özellikleri ile dikkat çekiyor. Anten teknolojisi sayesinde geniş mesafelerde bağlantı vaat ediyor.

Ekran Resmi 2016-08-26 12.20.45

Garmin marka akıllı saatin 1.2 inç LCD ekranı, kubbeli safir camla korunuyor, dolayısıyla çizilmiyor. 316L paslanmaz çelik gövdeli ve deri kayışlı versiyonunun ağırlığı 104 gram. Çelik kayış isterseniz ağırlık 184 grama çıkıyor. Bu seçeneğin fiyatı ise ABD için 1500 dolar şeklinde. Son zamanların en pahalı giyilebilir teknoloji ürünlerinden biri olduğu net. Son bir detay olarak ahşap kutu içinde sunuluyor.

Cevap bırakın