GarageBand’de artık yüz tanıma özelliği de var!

0

Apple’ın müzik odaklı uygulaması GarageBand’e ilginç bir yenilik daha geldi. İşte detaylar…

Teknoloji dünyasında inovasyonun sınırı yok. Ucu bucağı olmayan bir konu olan ‘yazılımları geliştirme’ tarafında ise çizginin nereye çekileceğini öngörmek neredeyse olanaksız. Geçtiğimiz aylarda tanıtılan iPhone X modelinin Apple tarihi açısından önemi (iPhone modellerinin 10. yılı şerefine hazırlandı) dışında mobil cihaz ekosistemi için de ilham verici olduğu görüldü. Özellikle çentikli tasarımı, birçok markanın akıllı telefon tasarımlarında çeşitli şekillerde kullanıldı. Bununla birlikte cihazdaki bir diğer çarpıcı özellik de TrueDepth kamerasıydı. Sükse yaratan TrueDepth, gelen bir başka güncelleme ile farklı konulara ne kadar açık bir teknoloji olduğunu da gözler önüne serdi.

Bahsi geçen güncelleme Apple’ın müzik-sever uygulaması GarageBand’e geldi. Artık GarageBand’de TrueDepth kamera ile kullanımda yüz tanıma özelliği devreye giriyor. En yeni GarageBand sürümüyle birlikte gelen özellik bir hayli ilgi çekici…

Türk YouTuber görüşlerini paylaştı…

Öte yandan ABD’de yaşayan Türk YouTuber iPhonedo, GarageBand’in son versiyonunu iPhone X üzerinden deneyimlediği bir video yayınladı. Videoda özelliğin ‘mükemmel’ olmadığını belirten ünlü isim; canlı performanslar için de yeteri kadar hızlı değil ifadelerini kullandı. Ayrıca yüz tanıma sırasında yaşadığı gecikmelere işaret etti.

Haberin devamında izleyebileceğiniz videoyla versiyonun iyi ve kötü yanlarından söz eden ünlü YouTuber, analizleri ile Apple odaklı birçok uluslararası haber platformunda kendisine yer buldu.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın