Gamescom 2019’un Öne Çıkan Oyunları

0

Gamescom, oyun dünyasının en efsane fuarlarından biridir. Her ne kadar teknoloji firmaları veya modlanmış PC’ler, birbirinden ilginç ekipmanlar da yer alsa; oyun kısmı genel anlamda ön plandadır. Bu yıl, geçtiğimiz yıllara göre biraz sönük kalan Gamescom, her şekilde lezzetli oyun duyurularıyla öne çıkmayı başardı.

Gamescom 2019 Nasıldı?

Bandai Namco, Nintendo, Square Enix, CD Projekt Red derken birçok oyun dünyasının yıldızı, kendi yapımlarını ön plana çıkardı ve hiç kuşkusuz en çok konulan isim; Cyberpunk 2077 oldu. Bir saatlik oynanış videonu takip ederken, hikayeye daha derinlemesine dalıyor ve karakterlerin yaşadığını hissedebiliyordunuz. Bu seferlik yine kontrol bizde olmasa bile, Cyberpunk 2077’nin gümbür gümbür geldiğini bilmeniz yeterli.

Activision’ın Call of Duty: Modern Warfare’ı hakkında “şimdilik” yorum yapmak çok zor. Bunun nedeni ise hikaye namına hiçbir şey görememizden kaynaklanıyor. Grafik deseniz muazzam, müzikler efsane ve multiplayer oynanışta her bir detaya gözünüz takılıyor. Özellikle RTX teknoloji kasıp kavuruyor. Gel gelelim, hikayeyi görmeden yorum yapmak hala zor. Nintendo, şaşılacak derecede başarılıydı. Luigi’s Mansion 3 yeni oynanış mekanikleriyle eğlenceli ve özellikle The Witcher 3’ü Switch’te oynamak ilginç bir deneyimdi.

Pokemon Sword and Shield ise kesinlikle Nintendo’nun yıldızıydı. Bizim tattığımız yıldızların tamamı bunlardan ibaret değil elbette. Borderlands 3, gerçek anlamda eğlenceli ve muazzam görünen oyunlardandı. Oynanış çok temiz ve silah çeşitliliği, sınıflar derken kendinizi kolayca evrene adapte edebileceğiniz isimlerden. Square Enix, bu yıl Final Fantasy VII Remake dışında pek özel bir isme sahip değildi. Oynanış kısmında FF, kısa ama etkili görünen elementlere sahipti. Özellikle FFXV tarafına benzeyen oynanış, iyi anlamda oyuncuları etkileyecektir. Trials of Mana ise Switch oynanışında daha rahat performans gösteriyordu.

Bandai Namco, hiç kuşkusuz en fazla oynanışı sunan firmalardandı. Dragon Ball Z: Kakarot, RAD, Digimon Survive, CodeVein, One Piece derken birçok oyunun duyurusunun yanı sıra bazı yapımları oynama şansına eriştik. Korkutucu atmosferiyle muhtemelen çoğunuzu yerinden sıçratacak bir şehir efsanesine hayat veren Man of Medan, anime dünyasının efsanelerinden olan ve hikayeyi bambaşka boyutlara taşıyarak, yüzlerce aksiyonu yapabileceğimiz Dragon Ball Z: Kakarot en sevilen isimlerden olmayı başardı.

THQ Nordic, Desperados 3 ile mükemmel bir giriş yapsa da Darksiders: Genesis ile aynı düşüşü yakalamayı başardı. Genesis, tam olarak Diablo 3 ile neredeyse aynı. Diğer tarafta Desperados 3 ise strateji yaparken çok kez düşünmenize neden olan capcanlı grafikleri, anlamsız eğlenceli oynanışı ile oldukça başarılı görünüyordu. Ubisoft tarafında gözümüze çarpan iki isim önemliydi: Ghost Recon Breakpoint ve Watch Dogs: Legion.

Her ikisi de oyun dünyasının sevilen isimlerinden olacak. Gel gelelim Breakpoint’in hikaye kısmını göremediğimiz için hala yorum yapamıyoruz. Son olarak Mount & Blade 2: Bannerlord, yıllardır beklediğimiz ve “çıksa da oynasak” dediğimiz isimlerden. 2020 Mart ayında erken erişime açılacak, geçtiğimiz yıla oranla oyunun geliştiğini belirtmek gerek.

https://mediatrend.mediamarkt.com.tr/the-division-2-episode-1-d-c-outskirts-expeditions-inceleme/

Cevap bırakın