Gamescom 2016’nın ardından

0

Oyun severler açısından beklenen en önemli fuarlardan biri olan Gamescom Fuarı bitti. Ülkemiz için de bu sene ayrı bir önem taşıyan fuarda Türkiye pavyonunda yerli oyun geliştirici firmalar da kendi ürünlerini sergileme şansını yakaladılar. Tanıtılan bir çok oyun oldu. Bu yapımlardan en çok heyecan yaratanları derledik.

Eingang Süd

PES 2017

Listemize spor oyunlarından başlayalım. Gamescom ile beraber yeni açıklamalar yapan Konami, yeni lisans anlaşmalarını duyurdu. Liverpool ve B.Dortmund gibi dünya devlerini arkasına almayı başardı. Bu sayede özel anlaşma sağladığı takımların sahaları, oyuncuları ve formaları ayrı bir özenle yapılıp daha gerçekçi olacak. PES 2017’nin Avrupa’da ki çıkış tarihi 15 Eylül olacak.

FIFA 17

Bir diğer futbol oyunu olan ve son yıllarda oyunseverlerin gözdesi olan FIFA da fuarda yerini alan yapımlar arasında oldu. Çoğu kişinin bildiği gibi, önceki yapımların aksine EA Sports FIFA’yı bu yıl Frostbite motoru ile piyasaya sürecek. Daha gelişmiş grafikler ile karşımıza çıkacak olan FIFA 17’nin bir diğer yeniliği ise Journey modu. Bu sayede oyuna senaryo modu eklenmiş oluyor. Alex Hunter adlı bir karakteri yönlendireceğimiz yapım 29 Ekim’de piyasaya sunulacak.

fifa17

RESIDENT EVIL 7

Korku aksiyon temalı oyunların önünde gelen Resident Evil serisi için de yeni haberler geldi. Köklü bir değişim geçirerek FPS türüyle karşımıza çıkacak olan Resident Evil 7’den paylaşılan videolardan gördüğümüz kadarı ile, yapım korku havasını iliklerimize kadar hissettirmeye hazırlanıyor. RE7 önceki oyunların aksine, düşmanlardan gizlenip, kaçtığımız bir görüntü mevcut. Yapım PS4, Xbox One ve PC platformları için 24 Ocak 2017’de bizlerle buluşacak.

resident-evil-7-house

NO70

Gelelim Gamescom’da videosu yayımlanan bir Türk yapımı olan NO70 oyununa. İçinde çeşitli bulmacalar içeren NO 70’de karakterlerimiz geçmişten gelen gizemleri anlaması için bulmacaları çözmek zorunda. Bu sayede baş karakterimizin kaybolan kardeşini bulmaya çalışacağız.

Mount and Blade: Bannerlord

PC Gamer’da gelmiş geçmiş en iyi 100 oyun listesine giren Mount and Blade’in yeni sürümünden oynanış videosu geldi. Serinin hayranlarını büyük bir heyecana sokan Mount and Blade: Bannerlord gelişmiş grafikler, yeni oyun mekanikleri, savunma ve saldırı dinamikleri ile izleyen herkesi meraklandırıyor. Ayrıca oyunu yapan TaleWorlds’ün stüdyosunun Türkler tarafından kurulduğunu hatırlatalım.

mbii-bannerlord-gamescom-2016-fragman-incelemesi_1471440739-b

Gears of War 4

DirectX 12 ile geliştirilen ve büyük bir hayran kitlesi olan Gears of War 4 de listemizdeki yerini aldı. Özellikle XBox sahiplerinin merakla bekledikleri oyunları arasında olan Gears of War 4, Gamescom’da ortaya çıkan grafik ayarları ve 4K oyun içi videoları ile sevenlerini heyecanlandırdı. 11 Ekim’de raflardaki yerini alacak yapım PC ve Xbox One platformlarına gelecek.

Battlefield 1

EA cephesinden gelen bilgilerden biri de Battlefield 1 ile ilgiliydi. Geliştirilmiş grafiklerin ve oynanışın yanında Osmanlı devletinin ve Türkçe seslendirmelerin de olması yapımı bizler için daha heyecan verici kılıyor. Tamamen Türkçe dublaj ile olmasa da altyazı seçeneğinin bulunması bile güzel bir özellik. Battlefield 1, 11 Ekim’de PC, Xbox One ve PS4 platformları için satışa sunulacak.

bf1

Metal Gear Survive

Hideo Kojima’nın son şaheseri olan Metal Gear Solid 5 tek başına bir yapım olarak oldukça beğenilmiş olsa da serinin eski oyunlarına kıyasla senaryo açısından bekleneni verememişti. Bunun üzerine Konami yeniden işe girişip ve bizlere Gamescom’da Metal Gear Survive’ı tanıttı. Altarnatif bir evrende zombi benzeri yaratıklarla karşı Co-op şeklinde dört kişiyle savaştığımız farklı bir yapım olacak.

For Honor

Üç farklı kültüre yakından baktığımız For Honor’ı da farklı bir noktaya koymamız gerek. Şövalye, Viking ve Samuray olarak oynayabildiğimiz oyunda minyonların yanı sıra karşımıza boss savaşları da çıkacak. Çok oyunculu ve tek oyunculu modlarla gelecek yapım 14 Şubat 2017’de PC, Xbox One ve PS4 platformlarında oynanabilecek.

forhonor

Cevap bırakın