Galaxy Z Flip 3 bir sertifika daha aldı! Lansman çok yakında

0

Samsung’un piyasaya sürmeye hazırlandığı katlanabilir telefonu Galaxy Z Flip 3, Çin’deki 3C sertifika sitesi tarafından ortaya çıkarıldı. Cihazın hızlı şarjı da belli oldu.

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung, önümüzdeki günlerde karşımıza yeni katlanabilir telefonlarıyla çıkacak. Şirketin katlanabilir modelleri iki farklı seri altında geliştiriliyor. Bunlardan biri ”Galaxy Z Fold” serisi, diğeri ise biraz daha pahalı olan ”Galaxy Z Flip” serisidir. Her iki telefon sık sık gündeme gelmeye devam ederken, Galaxy Z Flip 3 şimdi de 3C sertifika sitesinde ortaya çıktı.

Galaxy Z Flip 3 hızlı şarjıyla onaylandı

3C sertifika sitesinin raporuna göre Galaxy Z Flip 3, serinin önceki modeli Galazy Z Flip 5G gibi 15W hızlı şarja sahip olacak. Şu anda mevcut modellerde 65W‘a kadar hızlı şarj bulunurken, Z Flip 3’de 15W hızlı şarja yer verilmesi kesinlikle cihazın dezavantajı olacaktır.

Tasarım tarafında ise Z Flip 3 yine cazibesini konuşturacak. Samsung yeni akıllı telefonunu yukarı ve aşağı doğru katlanabilir yapıyla geliştirecek. Bu, Z Fold 2’nin mevcut şemasından daha farklı olacak.

Öte yandan Z Flip 3, bildirim ekranını göstermek için arka tarafında yerleşik ikincil ekranla gelecek. Bunun bir benzeri şu anda Xiaomi’nin Mi 11 Ultra modelinde de mevcut. Şimdi ise Z Flip 3’te de bunu bir kez daha göreceğiz.

Z Flip 3 fiyat

Fiyat hakkından da bazı sızıntılar ortaya çıktı. Daha önce Galaxy Z Flip 5G’yi 2 bin doların üzerinde satışa sunan Samsung, Z Flip 3’ü ise 2 bin 500 dolar üzerinde bir fiyatla satışa sunacak. Ancak bunun bir sızıntıdan ibaret olduğunu unutmamakta fayda var. Şirket cihazı daha makul bir fiyatla da satışa sunabilir.

 

Cevap bırakın