Galaxy X nasıl olacak?

0

Samsung’un katlanabilir ekrana sahip yeni telefonu Galaxy X hakkında ilk detaylar ortaya çıkmaya başladı. Peki, Samsung’un Galaxy X modeli nasıl olacak?

 

galaxy x

Samsung Galaxy X nasıl olacak?

CES 2018 fuarında kapalı kapılar ardında sadece  gösterildiği iddia edilen Galaxy X, iddia edilenlere göre şu an için iki farklı versiyonda hazırlanacak. Her iki model de 7,3 inç büyüklüğünde esnek OLED ekran kullanılacağı söylenirken bunlardan birisi 1R (1 mm yarıçap) değerinde içe diğerininse 5R değerinde dışa katlanabildiği söyleniyor.

Ekranı dışarıda olacak  şekilde katlanan modelin teknolojisinin şu an için seri üretime uygun olmadığı söylenirken, ilk olarak raflarda görebileceğimiz modelin içe katlanan versiyon olma ihtimalinin daha yüksek olduğu vurgulanıyor. Samsung böyle bir model yaparsa büyük dayanıklılık testlerini de ihmal etmez. Söylenenlere göre 1R ekranın 200 bin katlanmaya kadar dayanıklı bir şekilde olacağı söyleniyor.

SM-G888N0 kod adıyla listelenecek olan modelin satışa çıkacağı zaman Galaxy X adıyla değil de yeni bir isimle duyurulması da muhtemel. Bin doların üzerinde bir satış fiyatı olması beklenilen modelin daha önceleri de ortaya çıktığı gibi sınırlı sayıda üretileceği ve raflardaki yerini almasınınsa 2019 yılını bulabileceği ifade ediliyor.

Cevap bırakın