Galaxy Watch4 ve Galaxy Watch4 Classic duyuruldu

0

Samsung’un tanıtımını yaptığı yeni Galaxy Watch4 Serisi, yepyeni işletim sistemi, kullanıcı arayüzü (UI) ve iyileştirilmiş donanım performansıyla dikkatleri üzerine topluyor.

Samsung, yeni Galaxy Watch4 ve Watch4 Classic akıllı saatlerini tanıttı. Galaxy Watch4 ve Watch4 Classic, Samsung tarafından desteklenen ve Google ile birlikte geliştirilen yeni Wear OS işletim sisteminin kullanıldığı ilk akıllı saatler olma özelliğini taşıyor. Saatlerde Samsung’un en sezgisel kullanıcı arayüzü One UI Watch da yer alıyor.

Galaxy Watch4, Samsung’un daha küçük ve kompakt bir tasarıma sahip olmasına rağmen ölçüm konusunda doğruluğundan hiçbir şey kaybetmeme iddiasındaki BioActive sensörüne sahip. 3’ü 1 arada bu yeni sensörde kullanılan tek çip, Optik Nabız Ölçümü,  Elektrokardiyografi ve Biyoelektrik İmpedans Analizi olmak üzere üç farklı ve güçlü sensörü bir arada çalıştırıyor.

Bu sensörlere ek olarak yeni Vücut Kompozisyonu Ölçüm Aracı da Galaxy Watch 4 serisinde bulunuyor. Akıllı saatin sensörü yaklaşık 15 saniyede 2.400 veri noktası yakalayabiliyor.

Donanım özellikleri

Yüzde 20 daha hızlı CPU ve yüzde 50 daha fazla RAM ile bir Galaxy Watch’taki ilk 5nm işlemci ve bir önceki seriyle kıyaslandığında 10 kat daha hızlı GPU sayesinde Galaxy Watch4 Serisi’nde kaydırma ve çoklu görevler, zahmetsiz hale geliyor. Ayrıca 450×450 piksele çıkan yeni ekran çözünürlüğüyle görseller daha canlı. Samsung’un Knox güvenlik platformuyla korunan etkileyici 16 GB bellek sayesinde kullanıcılar en sevdikleri uygulama, müzik ve fotoğrafları gönül rahatlığıyla indirebiliyor ve depolayabiliyor.

Cevap bırakın