Galaxy Watch 4’ün tasarımı ve özellikleri videosuyla sızdırıldı!

0

Samsung, akıllı telefon pazarında iyi bir performans ortaya koyarken aynı zamanda bunu giyilebilir ürünlerinde de gösteriyor. Koreli üretici akıllı saat kategorisinde oldukça önemli bir paya sahip. Şirket özellikle pandemi döneminde bu alanda iyi gelir sağlarken, şimdi ise yeni akıllı saati Galaxy Watch 4’ü piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde Samsung, 11 Ağustos tarihinde yeni bir etkinlik düzenleyeceğini açıkladı. Pek çok ürünüyle karşımıza çıkacak olan şirket, muhtemelen geçen ay tanıtılmayan Galaxy Watch 4’ü de bu etkinlik sırasında duyuracak. Tanıtıma artık bir aydan az süre kalırken bu saat, tasarımını gösteren bir videoda tekrardan ortaya çıktı.

Galaxy Watch 4, lansman öncesi görüntülendi

Samsung 11 Ağsustos’ta düzenleyeceği etkinlikte, Wear OS 3 sistemini çalıştıran Galaxy Watch 4 ve Watch 4 Classic modellerini duyuracak. Şirket bu akıllı saatleri hakkında henüz resmi bir açıklamada bulunmasa da, ortaya çıkan sızıntılar ve videolar her şeyi gösteriyor.

Videoya göre Galaxy Watch 4 ve Classic modeli, şirketin geçen ay piyasaya sürdüğü One UI Watch arayüzü ve Wear OS 3 sistemiyle çalışacak. Her iki akıllı saat de Google hizmetlerini desteklerken, aynı zamanda; aktivite ve egzersiz takibi, uyku takibi, kalp atış hızı monitörü, vücut yağ kompozisyonu ve pusula gibi özelliklere de sahip olacak. En önemlisi de EKG, kan basıncı izleme, SmartThings Find ve SpO2 izleme gibi sağlık araçları da destekleyecek.

Teknik özellikler açısından her iki akıllı saat de; dairesel AMOLED ekranlar, Exynos W920 işlemci, 1.5 GB RAM ve 16GB dahili depolama seçeneğiyle gelecek. Suya ve toza karşı dayanıklı olan bu saatler, Bluetooth 5.0 ve Q2 kablosuz şarjı da destekleyecek. Ek olarak Samsung bu akıllı saatlerinde, telefon görüşmeleri için mikrofon ve hoparlöre de yer verecek.

Cevap bırakın