Galaxy Tab A 8.0 beklenen güncellemeye kavuştu!

0

Android 11 güncellemesini dağıtmakla meşgul olan Samsung, yeni sürümü bu kez de Galaxy Tab A 8.0 kullanıcıları için sundu.

Güncelleme konusunda eskiye göre çok daha iyi bir hale gelen Samsung, Android 11 güncellemesini orta segment ve desteklenen diğer modellere getirmeye devam ediyor. Aralık ayında başlayan bu güncelleme döngüsüne şimdi de Galaxy Tab A 8.0 modeli katıldı.

Güney Koreli üretici Galaxy Tab  A 8.0 modelini 2019’un ilk yarısında piyasaya sürdü. Şirketin bütçe dostu tableti kutudan ilk olarak Android 9.0 tabanlı One UI arayüzüyle çıktı. Daha sonra cihaz 2020 yılında Android 10 (One UI 2.x) güncellemesini de aldı. Şimdi ise Samsung, Android 11 güncellemesini One UI Core 3.1 arayüzüyle beraber bu tablete getiriyor.

Galaxy Tab A 8.0 Android 11 güncellemesini aldı

Samsung Android 11 güncelleme programında artık sonlara doğru yaklaştı. Şirket ilk olarak amiral gemisi ve yeni nesil diğer modellerine bu güncellemeyi sunarken, şimdi ise eski modellerini de güncelleyerek Android 12 çalışmalarını sürdürecek.

Galaxy Tab A 8.0

S-Pen desteğine sahip olan Galaxy Tab A 8.0, yeni gelen Android 11 güncellemesi ile birlikte One UI 3.1 Core  arayüzüne de kavuştu. P205DXU5CUE3 yapı numarasına sahip olan bu güncelleme şu an sadece Şili ve Filipinler’de indirilebilir. Ancak güncelleme geriye kalan diğer ülkelere de OTA yoluyla kademeler halinde ulaşacaktır.

Samsung’un A 8.0 için yayınladığı Android 11, bu tablet için gelen son büyük güncellemesidir. İki yıllık Android güncellemesini tamamlayan bu tablet, geriye kalan zamanlarda sadece güvenlik yamaları için desteklenecek. Bu süreç ise, tablet dört yıllık programa tabii tutulduğu için 2023 yılında sona erecek.

 

 

Cevap bırakın