Galaxy S9 Mini yola çıkıyor!

0

Samsung’un 2018 yılında pazara sunacağı Galaxy S9 modeli için söylentiler güç geçtikçe artıyor. 2017 yılını Galaxy S8 ve Note 8 modelleri ile başarılı bir şekilde geçiren Samsung, yeni yılda da bu ivmeyi sürmek niyetinde. Galaxy S9 modeli ise bu konuda önemli bir lokomotif. Ortaya çıkan bilgiler ise 2018 yılında 3 farklı S9 modelinin geleceğin işaret ediyor. Galaxy S9 Mini adı gündemde!

galaxy s9 mini

Samsung Galaxy S9 Mini için hazırlıklar başlıyor

2017 yılında Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerini satışa sunan Samsung, ilerleyen dönemde ise çoğu modelde olduğu gibi Active adını verdiği daha dayanıklı bir modeli üretiyor. 2018 yılında ise S9 ailesinde yeni bir model daha olacak.

Bildiğiniz üzere Mini serisi pek çok marka tarafından kullanılıyor. Samsung ise Galaxy S5 Mini modelinin ardından bu seriye devam etmemişti. Ortaya çıkan bilgiler ise Galaxy S9 Mini ile bu seriye dönüş yapılacağı yönünde. Bu modelin özellikleri kırpılmış bir model yerine, aynı özelliklere sahip ancak küçük ekranlı model olması bekleniyor.

Galaxy S9 serisi hakkında ortaya çıkan ilk iddialar ise Exynos 9810 işlemci, 6 GB RAM, çift arka kamera gibi bileşenler. S9 ve S9 Plus modellerine ek olarak 2018 yılında çıkması beklenen S9 Mini modeli de bu özelliklere sahip olabilir. Ekran boyutunun ise 5 inç seviyesinde olması bekleniyor.  S9 Mini, bu sayede küçük ekran tercih edenler ve elleri küçük olan kullanıcıların tercihleri arasına girebilecek. Tasarım anlayışı ise diğer modellerle aynı olacak. 5 inç boyutlu ekran ve Infinity Display tasarım anlayışını sürdürülebilir. Özellikle teknik özellik noktasında kırpma yapılmayacak olması, S9 Mini’yi ekran boyutu kategorisinde pazarın en iddialı modeli haline getirebilir.

Bu 3 modele ek olarak bir de güçlendirilmiş S9 Active modelini de düşünecek olursak, 2018 yılının hem Samsung adına hem de teknoloji tutkunları adına S9’la dolu bir yıl olacağını düşünülebilir. Bir diğer detay ise tanıtım tarihi. Her yıl MWC sırasında veya hemen sonrasında duyurusu yapılan Galaxy S modellerinin aksine, 2018 yılında daha erken bir lansman yapılabilir. Bunun sebebinin ise iPhone X etkisi olduğu ifade ediliyor.

Cevap bırakın