Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımGalaxy S7’de USB Type-C yok, çünkü…

  Galaxy S7’de USB Type-C yok, çünkü…

  galaxy-s7Teknoloji dünyasında şubat ayını en sükse olaylarından biri de Samsung’un Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge modellerini İspanya’da tanıtmasıydı. Tasarım ve donanım özellikleri ile yılın en iddialı modelleri arasında katılan cihazlarla ilgili teknoloji çevreleri tarafından eleştirilere neden olan bir konu vardı: Her iki modelde de USB Type-C portuna yer verilmemesi. Samsung, bu konuya ayrıntılı gerekçeler eşliğinde açıklık getirdi…

  Şirketin ürün pazarlama yöneticisi Shoneel Kolhatkar, Galaxy S7 modellerinde neden USB Type-C’nin tercih edilmediğini üç madde halinde sıraladı…

  1- Gear VR ile uyum

  Sanal gerçeklik aygıtı Samsung Gear VR’ın microUSB portu üzerinden bağlantıya imkan tanıdığı belirtiliyor ve Galaxy S7 ile kullanımında bir dönüştürücü kullanılmasını istemediklerini dile getiriyor. Bunun son derece kullanıcı dostu bir arka plan olduğunu görmek pek de zor değil.

  2- Pazar koşulları

  Samsung’un önemli isimlerinden Kolhatkar, piyasanın henüz USB Type-C bağlantısını benimsemediğini düşündüklerini belirtiyor. Ayrıca Galaxy S7’deki ilgili portun çok sayıda Bluetooth kulaklık ve çeşitli ekipmanlarla kullanımda sorunsuz olduğuna işaret ediyor.

  3- Hızlı şarj özelliği

  Galaxy S6’da da kullanılan hızlı şarj özelliği, Galaxy S7’de de var. Yani Type-C’nin en önemli özelliklerinden biri olan hızlı şarj özelliği, Samsung tarafından hali hazırda zaten sunuluyor.

  Samsung, Galaxy S serisinin 2016 yılı ayağında da radikal bir USB standardı değişikliğine gitmedi. Gelecekteki adımları ise merakla bekleniyor.

  Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge modellerinin detaylı özelliklerine buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN