Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiGalaxy S7 tasarımına dair ipuçları

  Galaxy S7 tasarımına dair ipuçları

  galaxy-s7Samsung’un 2016’daki en iddialı iki modeli Galaxy S7 ve Galaxy S7 Plus’ın tanıtım tarihi net bir şekilde bilinmese de teknoloji meraklılarının pek fazla beklemeyeceğine ilişkin işaretler gelmeye devam ediyor. İşte bunlardan biri de iki model için geliştirilen koruma öncelikli kılıf ve kaplar.

  Özellikle LG, Samsung, Apple gibi öncü markaların akıllı telefon lansmanlarından kısa süre önce ortaya çıkan kılıf tasarımları, hatta modellerine yenileri eklenirken Galaxy S7 modellerinin tasarımlarına dair yeni ipuçları da böylelikle görüldü.

  Ekran_Resmi_2015-12-25_18_54_00İnternete sızan Galaxy S7 ve S7 Plus kılıf tasarımlarına bakıldığında home butonunun dikdörtgen formunda geldiği görülüyor. Bu tuşun bir miktar yüksete olduğu da dikkatlerden kaçmıyor. Böylelikle tasarımda dikkat çeken bir unsur meydana getirilmek isteniyor gibi. Önceki home butonu yuvarlak hatlara sahipti.

  Arka kamerada lensin çıkıntı halinde geldiği görülürken, bu trendin iPhone 6 sonrasında 2016’ya da taşınacağına ilişkin bir işaret daha gündeme gelmiş oluyor. Lensin yanındaki flaş da arka kısımda öne çıkan diğer detay. Ön kamera ise köşeye daha yakın noktada konumlandırılıyor.

  Ekran_Resmi_2015-12-25_18_54_06

  Cihaz için hazırlanan kılıf tasarımlarına göre Galaxy S7’nin ses tuşları solda, güç tuşu ise sağda konumlandırılıyor. Kulaklık girişi ve microUSB portu ise alt kısımda yer alıyor. Ayrıca hoparlörlerinde Galaxy S6’da olduğu gibi alt kısımda olduğunu görüyoruz.

  Samsung’un Galaxy S7 modelinde, Galaxy S6’daki tasarım çizgisini derinlemesine değiştirmeyeceği yönünde iddialar oldukça yoğun bir şekilde gelmeye devam ediyor. Akıllı telefonun Şubat ayında İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenecek Mobile World Congress 2016 (MWC 2016) kapsamında duyurulması bekleniyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN