Samsung’dan Galaxy S7 ve S7 Edge kullanıcılarına güncelleme müjdesi!

0

11 Mart 2016 tarihinde piyasaya sürülen Samsung Galaxy S7 ve Samsung Galaxy S7 Edge, üzerinden üç yıl geçmesinden dolayı pek fazla güncelleme almıyordu. Diğer yeni markalara göre daha az sıklıkta yenilenen bu iki model, Samsung’un fikrini değiştirmesi sayesinde artık daha sık bir şekilde yenilenecek.

Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge güncellemesi geliyor

Samsung, kendi resmi internet sitesinden yaptığı duyuruda Galaxy S7 güncellemesi ve Galaxy S7 Edge güncellemesi başlıkları altında yapılan çalışmaların yeni bir düzene oturtulduğunu belirtti. İlgili duyuruya göre bu cihazlar bundan böyle üç ayda bir güvenlik yaması ile korunmaya devam edecek.

Yeni şirket politikası aracılığıyla kullanıcıların takdirini toplayan Samsung, eski sürüm telefonlarına gerektiği önemi vererek onları ihmal etmiyor. Peki, bu kararın arkasındaki sebepler neler? Bu iki ürün, ilk olarak 2019 yılının Nisan ayında üç ayda bir yenilenen modeller listesinden çıkartılmıştı.

s7 edge güncellemesi

Aynı yılın Haziran ayında güncelleme almayan isimler listesine giren Galaxy S7 ve S7 Edge, ticari başarıları nedeniyle yeniden Samsung’un gözde ürünleri arasına girdi. Galaxy S7, 4 GB RAM ve çift kamerası ile oldukça iyi bir performans sunuyor.

Ön tarafta 5 MP, arka tarafta ise 12 MP bir kameraya sahip olan model, 5.1 inçlik bir ekran ile kullanıcılara hizmet veriyor. Galaxy S7, gücünü 2.6 GHz hızında çalışan Exynos 8890‘dan alıyor. Bunun dışında S7 Edge’in özellikleri nasıl?

5.5 inçlik Super AMOLED ekranla donatılan S7 Edge, 4 GB RAM altyapısını barındırıyor. Buna ek olarak 32 GB‘lık depolama alanıyla dikkat çeken ürün, Exynos 8890 Octa işlemcisini kullanıyor. Kamera konusunda S7’den bir farkı yok. Bu akıllı telefon ekran ve işletim sistemi konusunda ne durumda?

s7 edge

Çift tarafı kavisli olmasından dolayı oldukça ilgi çeken S7 Edge, işletim sistemi konusunda Android 6.0 Marshmallow’u seçmişti. Galaxy S7 de aynı işletim sisteminden gücünü alıyor. Önümüzdeki günlerde Samsung cephesinden diğer eski telefonlara böyle bir destek gelecek mi göreceğiz.

Bugün düzenlenecek olan 2019 Galaxy Unpacked etkinliği, Türkiye saati ile 23.00’da başlayacak.

Cevap bırakın