Galaxy S7 edge’in TouchWiz arayüzü mercek altına alındı

0

galaxy-s7Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge modelleri, geçtiğimiz ay İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenen Mobil Dünya Kongresi 2016 kapsamında lanse edildi. Oldukça kalabalık bir basın ordusu önünde gerçekleştirilen lansmanda katılımcılara sanal gerçeklik gözlükleri dağıtıldı ve çarpıcı bir sunumla yılın önemli Android işletim sistemli modellerinin detayları açıklandı. Buraya tıklayarak özelliklerini inceleyebileceğiniz modellerin önemli yeteneklerinin başında önyüklü olarak gelen TouchWiz arayüzü bulunuyor. Uzun yıllardır Samsung modellerinin çoğunda yer verilen ilgili arayüzün beğeni ile karşılandığı bilinir. Ancak Galaxy S7 edge üzerinde gerçekleştirilen bir teste göre yazılım bazı sorunlar barındırıyor…

Raporda TouchWiz arayüzünde kimi kullanım anlarında tepki konusunda gecikmeler yaşandığı belirtiliyor. Ayrıca takılmalar yaşandığından bahsediliyor. Az sayıda da olsa kilitlenmelerden de söz ediliyor. Belirtilen negatif unsurlar için altı çizilmesi gereken ilk şey, bulguların tüm Samsung modellerinde aynı problemlerle karşılaşılacağı şeklinde bir çıkarım için yeterli olmadığı. Kullanıcı yorumları ve geribildirimler, bu konuda baz alınması gereken noktalar. Öte yandan Samsung’un konuyla ilgili güncelleme hazırlığında olup olmadığı hakkında da herhangi bir bilgi bulunmuyor. Eğer genele hitap edecek düzeyde sorunlar varsa TouchWiz için sunulacak bir güncelleme ile üstesinden gelinebilir.

Samsung’un TouchWiz arayüzü, performans sorunları nedeniyle zaman zaman eleştirildi. Ancak yayınlanan iyileştirmelerle genellikle kullanıcıların yüzünün güldürüldüğünü belirtelim.

Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz…

Cevap bırakın