Galaxy S5’e Android 6.0.1 güncellemesi geldi

0

Ekran_Resmi_2016-03-22_16_28_10

Samsung markasının akıllı telefon modelleri ile Türkiye’nin yoğun ilgi ile karşılandığı biliniyor. Kore merkezli şirketin geniş bir fiyat skalasındaki modelleri ile akıllı telefon deneyimini geniş kitlelere sunduğu aşikar. Galaxy S serisi modellerinin bilinirliği ise bir hayli yüksek. En son Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge modellerininin satışlarına başlandı, bununla birlikte diğer mevcut modeller için de güncelleme desteği hızlı bir şekilde devam ediyor. Popülerliğini hala koruyan Galaxy S5 için en güncel Android sürümü indirilmeye hazır hale geliyor…

Pilot ülkelerde Android 6.0.1 işletim sistemi güncellemesini almaya başlayan Samsung Galaxy S5, böylelikle söz konusu versiyonun kullanılabildiği az sayıdaki modelden biri oluyor. İlk etapta Kore’deki Galaxy S5 kullanıcıları tarafından indirilebilecek olan Android 6.0.1’in yakın zaman içerisinde Türkiye’deki kullanıcılarla da buluşması bekleniyor. Bu noktada Galaxy S5 kullanıcılarının önümüzdeki günlerden itibaren cihazlarının Ayarlar>Cihaz Hakkında>Yazılım Güncelleme yolunu izleyerek güncelleme desteği alıp almadıklarını kontrol etmelerinden fayda var. Peki ilgili sürüm ne gibi yeniliklerle geliyor?

Android-Marshmallow

Android 6.0.1 sürümü, stabilite ve performans iyileştirmeleri sunuyor. Yenilikler de var; örneğin, güncelleme ile beraber yeni TouchWiz kullanıcı arayüzü de geliyor. Ayrıca pil verimliliği konusunda da geliştirmelerin olduğu kaydediliyor.

Öte yandan Galaxy Note 5 için de kısa süre önce söz konusu güncelleme indirilebilir hale gelmişti.

Galaxy S7 ve S7 edge hakkında merak ettiğiniz her şey için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın