Galaxy S22’nin ekran özellikleri sızdırıldı

0

Son günlerde birkaç kez gündeme gelen Galaxy S22, şimdi ise ekran özellikleriyle ortaya çıktı. 

Samsung’un en son ki amiral gemisi Galaxy S21 serisi bu yılın başlarında piyasaya sürüldü. Aradan yaklaşık altı ay geçti ve kullanıcıların gözü şimdiden bir sonraki amiral gemisi Galaxy S22’ye doğru çevrildi. Koreli üreticinin önümüzdeki yıl piyasaya süreceği bu telefon hakkında sızıntı bombardımanı devam ediyor. İlk olarak kameraya dair detaylar gelirken, bu kez ekran özellikleri ortaya çıktı.

Galaxy S21, S21 Plus ve S21 Ultra modellerinin tümü 120Hz ekranlarla geldi. Bu telefonlar şu anda piyasadaki en iyi ekrana sahipken, Samsung bunu Galaxy S22 ailesinde de devam ettirecek. Şirketin yeni nesil amiral gemileri yine ekran tarafında üst düzey özelliklere sahip olacak.

Galaxy S22 ekran boyutları sızdırıldı

Daha önce Sammobile adlı internet sitesi S22 ailesinin yolda olduğunu ifade etti. Bunun ardından farklı kaynaklar ise cihazların teknik özelliklerine dair detayları ortaya çıkardı. Öne çıkan son bilgilere göre Galaxy S22 serisi LTPO teknolojisini kullanan OLED ekranlar ile gelecek. Bu telefonlardan standart model 6.06-6.1 inç boyutunda ekrana sahip olurken, S22 Plus 6.5-6.6 ve S22 Ultra ise 6.8 inç ekrana sahip olacak. Samsung Ultra modelin boyutunda bir değişiklik yapmazken, standart ve Plus modellerde, boyutları S21 serisine kıyasla biraz daha küçültecek.

Mevcut Galaxy S21 Ultra, 3200 x 1440 çözünürlüğe sahip Infinity-O ekran kullanıyor. HDR 10+ sertifikasına sahip olan bu ekran, aynı zamanda 10 ila 120Hz arasında yenileme hızını da destekliyor. Ancak Koreli üreticinin S22 serisinde yenileme hızlarını pil tüketiminin önüne geçmek için düşüreceğine dair iddialar var. Tabii bu tür özellikleri konuşmak için yine erken olduğunu, ilerleyen günlerde daha kesin bilgiler olacağını da belirtmekte fayda var.

 

Cevap bırakın