Galaxy S21 FE performans testlerinde görüldü

0

Samsung’un uygun fiyatlı amiral gemisi deneyimi yaşatacağı Galaxy S21 FE modeli, çeşitli sızıntıların ardından şimdi de Geekbench’te görüldü.

Son yıllarda Fan Edition ismi altında çeşitli akıllı telefonlar piyasaya süren Samsung, yakında bu aileyi Galaxy S21 FE ile genişletecek. Koreli üreticinin amiral gemisi özelliklere sahip olması beklenen S21 FE modeli, uygun fiyatıyla kullanıcıya hitap edecek.

Daha önce Galaxy S21 FE’nin çeşitli render görüntüleri ortaya çıkmıştı. Burada cihazın tasarımına dair fikirler sunulurken, şimdi ise telefon teknik özellikleriyle performans testlerinde görüldü.

Galaxy S21 FE özellikleri netleşiyor

Samsung’un yaklaşmakta olan Galaxy S21 FE akıllı telefonu, ”SM-G990B” model numarasıyla Geekbench testlerinde ortaya çıktı. Bununla beraber cihazın tekli ve çoklu çekirdek test sonuçları da burada belli oldu. Geekbench listesine göre S21 FE; tekli çekirdek testinde 381 puan alırken, çoklu çekirdek testinde ise 1.917 puan aldı.

Galaxy S21 FE

Öte yandan bu listede cihazın diğer teknik özelliklerine dair bilgiler de netlik kazandı. Buna göre Koreli şirketin uygun fiyatlı olması beklenen telefonu, ‘Lahina’ adlı bir yonga seti ile gelecek. Bu, S21 FE’nin amiral gemisi bir yonga setinden güç alacağını gösteriyor. Ancak hangisi olduğuna dair kesin bir bilgi vermiyor.

İşlemcinin yanı sıra cihaz, 6 GB RAM ile desteklenecek ve kutudan da direkt olarak Android 11 işletim sistemiyle çıkacak. Tabii bu telefonun 8 GB versiyonu olacağına dair iddialarda var. Ancak şu an resmi olarak sadece 6 GB versiyonun olduğunu söyleyebiliriz.

Daha önceki raporlara göre Galaxy S21 FE (Fan Edition), piyasada halihazırda bulunan Galaxy S21 ile benzer özelliklere sahip olacak. Lakin fiyat tarafında FE versiyon daha düşük bir maliyetle karşımıza çıkacak. Zira ‘FE’ modellerinin temel amacı da kullanıcıya uygun fiyatlı amiral gemisi deneyimi yaşatmaktır. Dolayısıyla yaklaşmakta olan S21 FE, mevcut S21 serisine göre daha bütçe dostu bir fiyata sahip olacak.

Cevap bırakın