Galaxy S20 ve Note 10 birleşti: Galaxy Note 20 Ultra konsepti

0

Samsung’un 11 Şubat 2020’de Galaxy S20 ailesini tanıtmasının ardından gözler Note 20 ailesine çevrildi. Ailenin yeni amiral gemisi modelleri için meraklı bekleyiş sürerken, Galaxy Note 20 Ultra konsepti isimli bir video yayınlandı. Videoda, Galaxy S20 ve Galaxy Note 10 harmanlanıyor ve ortaya Galaxy Note 20 Ultra’nın nasıl görünebileceğine dair bir tasarım çıkıyor.

Galaxy Note 20 Ultra konsepti ile karşımızda

Kısa süre önce YouTube’dan bir video yayınlandı. Concept Creator isimli kanal, Galaxy Note 20 Ultra’nın neye benzeyebileceğini bizlere gösterdi. Çıkan görüntülerde Galaxy S20’nin ve Galaxy Note 10’un harmanlandığını söyleyebiliriz. Keskin kenarları Note 10’u andıran tasarımda arkadaki kamera kurulumu Galaxy S20 Ultra’ya selam gönderiyor. Ancak, tekrar hatırlatalım bu bir konsept. Yani, akıllı telefon ile ilgili bir sızıntı olarak değerlendirmemek gerekiyor.

Tasarlanan konseptte, telefonda tabii ki bir S-Pen kullanılıyor. Ön ve arkanın kavisli tasarımı da dikkat çekiyor. Ayrıca, ekranın Galaxy Note 10 modeline göre daha az kavisli olduğunu söyleyebiliriz.

İnce çerçevelere sahip olan konseptin ekranında da bir kamera deliği yer alıyor. Bu da Galaxy Note 10 ve Galaxy S20 serisinden alıştığımız gibi tam ortada.

Arkadaki kamera kurulumuna baktığımızda sol üst köşeye yerleştirilmiş dörtlü bir kurulum görüyoruz. Periskop kamera ise kamera kurulumunun sol altın köşesinde konumlanıyor. Bu arada kurulumun çıkıntılı bir tasarımı bulunuyor.

Galaxy Note 20 serisinin ağustos ayında tanıtılması bekleniyor. Ancak, yaşanan gelişmeler ışığında bu tarih uzayabilir.

Cevap bırakın