Galaxy S20 Ultra kamerası kullanıcılara neler sunacak?

0

Dün akşam Samsung’un en yeni amiral gemisi serisi ile tanıştık. Galaxy S20 serisi, ülkemiz de dahil olmak üzere 3 farklı model ile tanıtıldı ve kullanıcıların en çok dikkatini çeken telefon S20 Ultra modeli oldu. Peki Galaxy S20 Ultra özellikleri arasında en çok beğenilen kamera özellikleri neler sunuyor?

Galaxy S20 Ultra kamera özellikleri neler sunuyor?

S20 serisinin en gelişmiş üyesi dört arka kameraya sahip. 108 Megapiksel çözünürlüğündeki f/1.8 diyaframa ve OIS’e sahip olan geniş açılı ana kamera, 0.8 μm piksel büyüklüğüne sahip. Ancak, piksel birleştirme teknolojisi kullanılıyor ve 12 Megapiksel çözünürlüğünde 2.4 μm seviyesine ulaşılması sağlanılıyor.

Ana kameradaki yüksek çözünürlük, kullanıcılara daha fazla detay sunuyor. Kullanıcılar çektikleri fotoğraflarda daha fazla detaya sahip oldukların da yaklaştırma yapsalar dahi detaylardan feragat etmiyor.

12 Megapiksel f/2.2 diyaframa sahip ultra geniş açılı kamera ve DepthVision olarak adlandırılan derinlik algılama sensörünün yanı sıra cihazda 48 Megapiksel çözünürlüğünde f/3.5 diyaframa ve OIS’e sahip bir telefoto kamera yer alıyor.

Space Zoom özelliği ile donatılan telefon bu kameraların gücünden yararlanarak 10x hibrid optik ve 100x dijital yakınlaştırma yapabiliyor. Akıllı telefonlarda daha önce bu tarz yakınlaştırma seçenekleri ile karşılaşsak bile Galaxy S20 Ultra’nın bu seçeneğinin radikal bir seçenek olduğunu belirtelim.

Video tarafında ise Samsung ilk kez 8K video kaydetme imkanı sunuyor. Kullanıcılar, yakın zamanda hayatımıza daha fazla girmeye başlayacak 8K video seçenegine diledikleri yerde erişebilecekler. Samsung, Galaxy S20 serisini tanıtırken 8K için yeni bir ekosistem yaratmak istediklerini açıkladılar. Böylelikle kullanıcıların televizyondan tutun da cep telefonuna kadar her yerde 8K video çözünürlüğüne erişimi sağlanacak.

S20 Ultra ile çektiğiniz 8K videoları YouTube’a yüklemeniz veya varsa 8K televizyonlarınızda izleyerek yüksek kalitedeki görüntünün tadını çıkarmanız mümkün. Samsung, Super Steady 2.0 ile “profesyonel düzeyde çekim” vaat ediyor.

Galaxy S20 Ultra’nın ön tarafında ise 40 Megapiksel çözünürlüğünde f/2.2 diyaframa sahip kamera yer alıyor. Benzer şekilde piksel birleştirme sonucunda 0.7 μm’dan 1.4 μm seviyesine ulaşılıyor ve 10 Megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar sunuluyor.

Single Take olarak adlandırılan tek çekim özelliği tüm kameraları kullanarak fotoğraf çekiyor ve yapay zekanın gücünden yararlanarak en iyisine karar veriyor.

Cevap bırakın