Galaxy S11 hakkında bilinen her şey!

0

Samsung’un S serisi her yıl en çok beklenen akıllı telefonlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Galaxy S9 ile yaşanan mütevazi gelişimin ardından Galaxy S10 serisi ile üçlü kamera kurulumuna geçen ve bütçe dostu bir modeli de karşımıza çıkaran Samsung, şimdilerde yeni modeller üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Biz de Galaxy S11 hakkında bilinen her şey yazımızda, yeni modelin olası özelliklerini bir araya getirdik.

Şimdi isterseniz lafı daha fazla uzatmadan, önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen Galaxy S11’in bilinen tüm detaylarına yakından bakalım.

Galaxy S11 hakkında bilinen her şey

İlk olarak model sayısından başlayalım. Uzun yıllar boyunca Galaxy S serisinin modellerini iki farklı versiyon olarak gördük. Ancak, Galaxy S10 ailesi ile bu değişti ve karşımızda S10’un yanında S10 Plus ve S10e modelleri de çıktı. Tahminler, Galaxy S11’in bu geleneği devam ettireceği yönünde. Yani, S11’in yanında S11 Plus ve S11e modellerini görme olasılığımız yüksek.

9 Kasım günü Evan Blass, Twitter hesabı üzerinden bir paylaşım yaptı ve bu üç modelin ekran boyutlarını ortaya çıkardı. Paylaşıma göre telefonlar, 6.4 inç, 6.7 inç ve 6.9 inç olmak üzere üç farklı ekran boyutu ile gelecek. Ayrıca, standart S11’in ve S11e’nin LTE ve 5G olmak üzere iki farklı sürümü bulunacak. Galaxy S11 Plus ise yalnızca 5G teknolojisi ile gelecek.

Tasarıma bakacak olursak, Galaxy S11’in Galaxy S10 ile tasarım açısından büyük farklılıklar taşımayacağını söyleyebiliriz. Ortaya çıkan render görüntüler de bu düşünceleri destekliyor. Delikli ekran tasarımı ile gelecek olan telefonda ön kamera bu kez tıpkı Note 10 ailesinde olduğu gibi ortaya taşınacak. Ayrıca, ekran kenarlarında yine kavisli bir tasarım olacak.

Arka tasarımda da artık kameralar solda dikey şeklinde konumlanacak. Ortaya çıkan fotoğraflar telefonun beşli kamera kurulumu ile geleceğini gösteriyor.

Galaxy S10 Plus tasarımı da yine standart S11 ile aynı çizgileri taşıyor. Ancak, arka kamera tasarımı biraz daha büyük. Bu da fotoğrafçılık tarafında bu modelin bir adım daha önde olacağını gösteriyor.

Donanım tarafında da bazı varsayımlar mevcut. AMOLED ekran ile gelecek telefonlar gücünü Snapdragon 865’ten alacak. 6 GB RAM desteği ile gelecek olan Galaxy S11’in arkadaki ana kamerası tahminlere göre, 108 Megapiksellik çözünürlüğe sahip olacak.

Bildiğiniz gibi Samsung, ağustos ayında 108 Megapiksel çözünürlüğündeki ISOCELL Bright HMX sensörünü tanıtmıştı. Bu sensör, S11 ailesinde karşımıza çıkabilir.


8K 30 FPS video çekmeye olanak sağlayacağı düşünülen Galaxy S11’de 5x optik yakınlaştırma desteği de bulunacak.

120 Hz ekran yenileme hızı ile gelecek telefon kutudan tabii ki One UI 2.1 arayüzü ile çıkacak.

Galaxy S11 ne zaman tanıtılacak?

Son olarak model ailesinin ne zaman tanıtılacağına bakacak olursak, biraz geçmişe gitmemiz gerekiyor. Samsung, son 2 yıldır Galaxy S ailesini şubat ayının sonlarında MWC’den hemen önce duyuruyor.

Galaxy S10 ailesinin 20 Şubat’ta, Galaxy S9 ailesinin ise 25 Şubat’ta tanıtıldığını düşünürsek, Galaxy S11 ailesinin de benzer bir tarih aralığında tanıtılacağını söyleyebiliriz.

Samsung, basın mensuplarına S10 Unpacked etkinliği için davetleri ocak ayında göndermeye başlamıştı. Galaxy S11 de şubat ayında tanıtılacaksa, davetiyeler ocak ayında gelmeye başlayabilir.

Cevap bırakın