Galaxy S10’un ekranını beğenmeyenlere müjde!

0

Samsung geçtiğimiz günlerde düzenlediği Unpacked 2019 etkinliğinde merakla beklenilen yeni akıllı telefonları Galaxy S10, Galaxy S10 Plus ve Galaxy S10e’yi tanıttı. Galaxy S10 serisinin dikkat çekici noktalarından birisi, ekrana gömülü ön kamera oldu.

iPhone X ile yaygınlaşan ekran çentiği birçok akıllı telefon üreticisi tarafından kullanılırken, Samsung ekran çentiğini benimsemeyen sınırlı sayıdaki üreticiden birisi oldu. Teknoloji devi bu kapsamda MWC 2019 öncesinde tanıttığı Galaxy S10 ailesi ile tam ekran deneyimi sunmak adına ekrana gömülü kameraları tercih etti.

Galaxy S10 kamera deliklerini gizlemek mümkün!

Çentikli ekranların aksine bu ekran tasarımında neredeyse tamamen çerçevesiz bir tasarım sunuluyor. Ancak, çentik nasıl yer işgal ediyorsa, ekrana gömülü kamerada yer işgal ediyor. Daha da önemlisi ekran çentiğinde olduğu gibi ekrana gömülü kamerayı sevenler olduğu kadar sevmeyenlerde oldu.

Bu durum ” Galaxy S10 kamera delikleri gizlenebiliyor mu? ” sorusunu akıllara getirdi. Bazı kullanıcıların bu durumdan rahatsız olabileceğini bilen Samsung buna oldukça basit bir çözüm yolu sundu. Galaxy S10 kullanıcıları Ayarlar > Ekran > Tam Ekran Uygulamalar bölümünde yer alan Ön kamerayı gizle seçeneğine tıklayarak rahatsız oldukları bu görüntüye veda edebilirler.

Cevap bırakın