Galaxy S10 satışları ne durumda?

0

Samsung’un yüzü Galaxy S10 satışları ile gülüyor. Uzun bir sürenin ardından tasarımsal açıdan büyük yenilik sunan Galaxy S10, satış rekoru kıracak gibi görünüyor.

Güney Koreli teknoloji üreticisi Samsung, geçtiğimiz aylarda karşımıza yeni amiral gemisi Galaxy S10 ile çıkmıştı. Tasarımsal açıdan uzun bir sürenin ardından büyük bir yenilik sunan Galaxy S10, satış rakamları ile Samsung’un yüzünü güldürmeye şimdiden başladı.

Galaxy S10 satışları rekor kırıyor

Açıklanan rakamlara göre; Galaxy S10 şimdiye kadar en hızlı satan Galaxy S serisi olmayı başarmış. Galaxy S10 satışlarında en büyük rolü ise çift ön kamerası ile diğer modellerden ayrışan Galaxy S10+ oynuyor. Açıklamalarda Galaxy S10 modellerinin kaç adet sattığına maalesef değinilmiyor. Büyük ihtimalle Samsung’un ikinci veya üçüncü çeyrek mali raporlarında satışların adeti resmi olarak açıklanacaktır.

Türkiye’de 7.500 TL’ye satılarak rakibi iPhone XS Max’ten ortalam 3.000 TL daha ucuz olan Galaxy S10+, ülkemizde de büyük ilgi görecek gibi görünüyor.

Gücünü Qualcomm’un Snapdragon 855 yonga setinden alan Galaxy S10 modelleri, muhtemelen Samsung tarihinin en fazla satan telefonu olacak. Bakalım Galaxy S10 satışları ile Samsung, Apple ve Huawei’yi tahtından indirebilecek mi?

Cevap bırakın