Galaxy S10 parmak izi okuyucusu için sevindiren haber

0

Galaxy S10 parmak izi okuyucusu ile ilgili bazı sorunlar teknoloji basınında geniş yer tutmaya başlamıştı. Ancak, Samsung cephesinden konuyla ilgili sevindiren haber geldi. Yeni güncelleme üzerinde çalışan şirket bu sorunu ortadan kaldırmaya odaklandı.

Galaxy S10 parmak izi okuyucusu için müjdeli haber

S10 parmak izi okuyucusu, 3D baskı ile çıkarılmış parmak izini de tıpkı telefonun sahibinin parmağı gibi tanıyordu. Ayrıca, üçüncü parti ekran filmi koruyucusu kullanan kullanıcılar, parmak izi kayıtlı olmayan kullanıcının bile telefonu kolayca açabildiğini söylüyordu. Samsung bu konuyu araştırdı ve sonunda beklenen açıklamayı yaptı.

Durumu kabul eden şirket, yakın zamanda bir düzeltme yayınlayacağına dair Galaxy S10 kullanıcılarına söz verdi.

Şirket verdiği yazılı açıklamada, “Samsung Electronics, S10’un sorunlu parmak izi tanıma durumunu farklında ve yakın zamanda bir yazılım güncellemesi yayınlayacak” dedi.

Soruna sebep olan durum şimdilik bilinmiyor. Ancak, Galaxy S10 parmak izini okumak için ultrasonik bir sensör kullanıyor. Plastik ya da silikon ekran koruyucularının bu sensörü yanıltabileceği söyleniyor. Samsung ayrıca, kullanıcıları onaylı bir ekran koruyucu kullanmaları konusunda uyarıyor.

Kullanıcılar için bir diğer alternatif ise gerekli güncelleme gelene kadar yüz tanıma sisteminin kullanılması.

Cevap bırakın