Galaxy S10 Lite ile Galaxy Note 10 Lite farklılıkları neler?

0

Samsung, uzun zamandır özellikleri sızdırılan telefonları Galaxy S10 Lite ile Galaxy Note 10 Lite’ı bugun tanıttı. Hangi özellikler ile geleceğini sızıntılar sayesinde tahmin ettiğimiz telefonların özellikleri de tanıtım ile beraber kesin bir şekilde belli oldu. Peki tanıtılan modellerin özellikleri neler, Galaxy S10 Lite ile Galaxy Note 10 Lite arasındaki farklar neler?

Galaxy S10 Lite ile Galaxy Note 10 Lite arasındaki farklar

Her iki telefon da Samsung’un en önemli iki serisi olan Galaxy S10 ve Galaxy Note’un 10 uygun fiyatlıları olarak karşımıza çıkıyor. Samsung Galaxy S10 Lite modeli, 6.7 inç boyutunda ve Full HD+ çözünürlüğünde Super AMOLED ekran ile birlikte bizleri karşılıyorken, Galaxy Note 10 Lite  6.7 inç Full HD+ çözünürlükte Super AMOLED ekran ile bizleri karşılıyor.

Galaxy S10 Lite, Qualcomm’un en güçlü işlemci modellerinden biri olan Snapdragon 855‘ten güç alıyor. Telefon, RAM ve depolama alanı tarafında 6 GB / 8 GB RAM ve 128 GB dahili hafızaya sahip. 

Galaxy Note 10 ise Exynos 9810 işlemciden güç alacak. Dört çekirdeği 2.7 GHz hızında olan işlemcinin diğer dört çekirdeği 1.7 GHz hızında çalışacak. Bu işlemciyle birlikte kullanıcılar 6 GB ya da 8 GB RAM seçeneğine sahip olacak.

Kamera tarafına baktığımızda Galaxy S10 Lite , arka tarafta ana kamera 48 Megapiksel çözünürlük ve F/2.0 diyafram açıklığı sunuyor. Bunun yanı sıra bu kameraya ultra geniş açılı kamera ve makro kamera eşlik ediyor. Ultra geniş açılı kamera 12 Megapiksel çözünürlüğünde ve F/2.2 diyafram açıklığında. Makro kameranın çözünürlüğü ve diyafram açıklığı ise 5 Megapiksel ve F/2.4 şeklinde.

Ön taraftaki kamera ise 32 Megapiksel çözünürlüğünde ve F/2.2 diyafram açıklığına sahip.

Galaxy Note 10 Lite tarafından baktığımızda, arkada 3 adet kamera yer alacak. Ana kamera 12 Megapiksel çözünürlükte ve f/1.7 diyafram genişliğine sahip olacak. Geniş açı için de 12 Megapiksel ve f/2.2 diyafram genişliğindeki kamera bulunuyorken, 12 Megapiksel f/2.4 diyafram genişliğinde bir de telefoto kamera yer alacak.

Ön tarafta 32 Megapiksel ve f/2.2 diyafram genişliğinde kameraya sahip olacak.

Son olarak batarya tarafına baktığımızda Galaxy S10 Lite’da 4.500 mAh büyüklüğünde bir batarya, Galaxy Note 10’da ise aynı şekilde 4.500 mAh büyüklüğünde bir batarya görüyoruz.

Genel olarak telefonların özelliklerine baktığımızda aradaki farkın çok yüksek olmadığını ancak kendi serilerinde bulunan telefondalardan daha düşük özelliklere sahip olduğunu görebiliyoruz.

Cevap bırakın