Galaxy S10 kamerası ile sınırları zorlayacak!

0

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S10 hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Şirketin birçok ilke imza atacağı yeni telefonu 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilen bir işlemciden güç alırken ve ekrandan parmak izi okuma gibi özellikler sunacak. Yeni modelin oldukça iddialı olacağı bir diğer konu ise kamera.

Huawei P20 Pro ve Mate 20 Pro gibi modellerde sunulan yüksek çözünürlüklü kameraların kullanıcıların dikkatini çektiğinin farkında olan Samsung, Galaxy S10’da yeni geliştirdiği ISOCELL kamera sensörlerini kullanacak.

Galaxy S10 kamerası yeni sensörler ile dikkat çekecek!

Dün tanıtılan yeni ISOCELL kamera sensörleri, 32 Megapiksel ve 48 Megapiksel çözünürlükleri ile oldukça dikkat çekiyor. Dünyanın ilk dört arka kameralı akıllı telefonunu tanıtarak, geçtiğimiz günlerde akıllı telefon dünyasına damga vuran Samsung, 0.8 mikrometre seviyesinde yeni görüntü sensörleri ile yeni bir mücadeleyi başlatacak.

Galaxy S10 kamerası ile sınırları zorlayacak!

Yeni GM1 ve GD1 sensörler, Samsung’un Isocell Plus teknolojisinden güç alıyor. Bu teknoloji ile küçük piksellerin daha performanslı olacağı belirtiliyor. Tetracell teknolojisi ise dört pikselin tek piksel gibi çalışmasını sağlayarak ışık hassasiyetini artırıyor.

Ortaya çıkan raporlarda Galaxy S10’da bu sensörlerin kullanılacağı özellikle belirtiliyor. Bu kapsamda önümüzdeki dönemde akıllı telefonlarda kamera savaşının yeni bir boyuta taşınacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Cevap bırakın