Galaxy S10 için heyecanlandıran tasarım!

1

Bir yandan Note 9 için beklenen tarih yaklaşırken, bir yandan da Galaxy S10 için çalışmalar devam ediyor. Samsung’un yeni amiral gemisi serisinde birçok yeniliğin aynı anda sunulması bekleniyor. İşte bu yeniliklerin bir habercisi olarak, cihazın çalışan prototipi sızdırıldı.

Galaxy S10 nasıl olacak?

Samsung tarafından tanıtılacak olan yeni nesil Galaxy S akıllı telefonları için önemli tasarım değişikliklerinin yapılacağı uzun süredir konuşuluyordu. Ocak ayında duyurulması beklenilen akıllı telefonun Ice Universe tarafından paylaşılan görseli ise, yeni cihazın ekran kasa oranı anlamında büyük bir atılım yapacağını gösteriyor.

Sonsuz Ekran konseptini bir adım öteye taşıyan cihazda, Galaxy S8+ ve Galaxy S9 modellerindeki gibi üst ve alt tarafta çerçeve olmaması ilk bakışta dikkat çekiyor.

galaxy s10

Cihazda ekrandan parmak izi okuma teknolojisine yer verilmesi de bekleniyor. Tüm bunlara ek olarak, 3 boyutlu algılama özellikli kameranın da cihazda yer alacağı söyleniyor. Ses yayma özellikli 6.2 inç ekran ile geleceği tahmin edilen cihazda, dijital asistan Bixby için de sol tarafta bir tuşa yer verildiği görülüyor.

1 yorum
  1. BarisTurkkorkmaz diyor

    Samsung, 4-5 sene önce şeffaf OLED ekranlı dizüstü bilgisayar tanıtımı yapmıştı. Bence şeffaf OLED ekran Galaxy S10 telefonda kullanılırsa, ön kamera ve sensörler bu ekranın arkasında yer alabilir. Böylece, ön kamera ve sensörlere ihtiyaç duyulduğunda ekranın ilgili üst kısmı şeffaf hale getirilerek ön kamera ve sensörler kullanılabilir. Netice itibariyle, ön kamera ve sensörler için herhangi bir kızak motoruna ihtiyaç duyulmadan tam ekranlı Galaxy S10 modeli üretilebilir.

Cevap bırakın