Galaxy S Light Luxury ile tanışın

0

Samsung’un beklenen akıllı telefon modelinin resmi adı belli oldu: Galaxy S Light Luxury…

Samsung’un akıllı telefon duyurularına bir yenisi daha ekleniyor. Kore merkezli teknoloji şirketinin Çin’de sınırlı sayıda davetli önünde lanse edileceği açıklanan yeni akıllı telefon modeli Galaxy S Light Luxury adıyla geliyor.

Temelde Samsung Galaxy S9’un ‘Lite’ yani bazı özellikleri kırpılmış hali şeklinde sunulan model, anlaşılacağı üzere nispeten daha mütevazı bir fiyat etiketine sahip olacak. Resmi olarak açıklanmasa da ortaya çıkan teknik özelliklerine bakıldığında ise akıllı telefonun -orta segmentte- yer alacağı anlaşılıyor.

Yenilikçi bir model ismi tercihinde bulunduğu görülen Samsung’un yeni akıllı telefonu; 5.8 inç Full HD+ Infinity Display ekranıyla dikkat çekecek.

Diğer öne çıkan özellikleri ise işlemci tarafında Snapdragon 660, Adreno 512 grafikler, 4 GB RAM, 64 GB depolama alanı, Bluetooth 5 LE, GPS, 4G ve 3000 mAh pil kapasitesi şeklinde.

Android 8.0 Oreo ile geliyor…

Artırılabilir hafıza desteği sunacağı kaydedilen cihazın yazılım tarafında ise Android 8.0 Oreo önyüklü halde kutusundan çıkacağını da belirtelim.

Fiyatı ne olacak?

16 MP arka ve 8 MP ön kamerasıyla orta segmente göz kırpan cihazın resmi olarak gerçekleştirilecek duyurusu, fiyat etiketi ile birlikte kısa süre içerisinde gerçekleşecek. Bakalım Galaxy S Light Luxury fiyatı ne olacak?

Güncelleme: Cihaz, yukarıda belirtilen özellikleri ile resmi olarak tanıtıldı.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın