Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımGalaxy On5, Samsung web sitesinde!

  Galaxy On5, Samsung web sitesinde!

  galaxy

  Tüketici elektroniği şirketi Samsung’un 2015 yılına ilişkin amiral gemisi olarak tabir edilen Note ve Galaxy S serisi modelleri lanse edildi. Yılın kalan döneminde ileri seviye bir model beklenmezken Kore menşeili firmanın giriş ve orta seviye modelleri üzerindeki tanıtım faaliyetleri devam ediyor. Web sitesinde listelenen son model Galaxy On5 adıyla geliyor…

  Samsung Galaxy On5, giriş seviyesi Android’li akıllı telefona grubuna dahil oluyor. Söz konusu cihazda ağırlıklı olarak plastik malzeme kullanılırken arka kısımda deri görünüm dikkat çekiyor; ekranının ise 5 inç boyutunda olduğu açıklanıyor. 720p çözünürlüklü LCD ekran, 142.3 x 72.1 x 8.5mm ölçülerindeki modelde çok da kalın olmayan bir çerçeve ile geliyor.

  Görünüm olarak tatmin edici bir yapı sunulduğu görülen akıllı telefonda donanım yapı taşları ise 1,5 GB RAM, 8 GB dahili depolama kapasitesi, Exynos işlemci temelinde. 8 GB’lık depolama alanının yarıya yakınının yerleşik uygulamalar ve Android sistemi tarafından dolu olarak geleceği düşünüldüğünde, bu durum özellikle multimedya severleri pek de memnun etmeyecek.

  galaxy-on5Galaxy On5’in 8 megapiksel ana kamerası ile birlikte 1080p video kaydı da gerçekleştirilebileceği görülüyor. Modelde ayrıca 5 megapiksel selfie kamerası bulunuyor. Çift SIM’li cihazda LTE desteği var. 2600mAh pil ile 13 saate varan kullanım süresi vaat ediliyor.

  Modelin ilk aşamada Hindistan için belirtilen fiyatı ise 10 bin INR yani dövüz kuru dönüştürmesi ile 155 dolar olarak açıklanmış durumda. Türkiye pazarında yer alması muhtemel yeni akıllı telefon modellerinden biri olacağını belirtelim.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN