Galaxy Note9’un işte verimliliğinizi artıracak özellikleri

Galaxy Note9'un işte verimliliğinizi artıracak özellikleri

0

Akıllı telefonlar hepimizin günlük hayatta ve iş yaşamında eli ayağı olmuş durumda. Dolayısıyla bizim için böylesine önemli bir araçtan hep daha fazlasını istiyoruz, bekliyoruz. Yeni bir akıllı telefondan beklentimiz ise-ki kurdaki dalgalanma ile çoğumuz için yeni telefon hayalleri uzunca bir süre ertelenmiştir eminim-genellikle hız ve güç. Ancak bu iki özellik her şey değil elbette. Kullanıcılar hayal ettikleri, satın almak istedikleri telefondan fonksiyon, kullanışlılık ve güvenlik konularda da inovatif özellikler bekliyor. Yani alım kriterleri konusunda tüketici giderek daha bilinçli bir hale geliyor diyebiliriz. Tüketicideki bilinçlenmenin önemli nedenlerinden biri akıllı telefonlarını günlük hayatları dışında iş için daha fazla kullanmaya başlamaları. Cihazların daha farklı süreç ve işlemlerde deneyimlenmesi dijitalle her geçen gün daha fazla haşır neşir olan tüketicinin beklentilerini de hızla yükseltiyor. Bu durum cihaz üreticileri tarafında da yeni ürünlerde ortaya çıkan, nispeten daha niş ve detay teknolojilerle birlikte karşılığını bulmaya başladı. Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy Note9 da aslında özellikle beyaz yakalıların üretkenlik ve verimlilik adına bir telefondan beklentilerini karşılayacak özelliklere sahip.

Ürünün özelliklere baktığımızda Samsung’un bu cihazla birlikte amacının aslında iş dünyasında fark yaratmak adına, kullanıcıya datayı daha iyi yönetme ve veri güvenliğini sağlama olanakları vermek olduğunu görüyoruz. Cihaz S pen ve Samsung Dex gibi yenilikçi araçlara sahip olmasının yanı sıra, daha uzun batarya ömrü, biyometrik güvenlik gibi özelliklere de sahip. İşte yaklaşık birkaç haftadır deneyimleme fırsatı bulduğum Note9’un, kurumsal hayatta çalışanların hayatlarını kolaylaştıracak ve işlerine verimlilik katacak özellikleri..

S Pen ile kontrol daha fazla sende
En iyi fikirleri kayda alma, belgelere not ekleme, hızlı eskizler yapma ve çok daha fazlasını yapmanıza imkan veren S Pen uzun süredir Galaxy Note kullanıcılarının favorisi. Gerçekten de Samsung’un yaptığı müşteri araştırmalarına göre kullanıcılar, S Pen’in verimliliği yüzde 24 artırıdığı görüşünde. Note9’la gelen S Pen’in en yeni özelliği ise oldukça etkileyici. S Pen bir uzaktan kumanda gibi bluetooth özelliği ile kamera başta olmak üzere çeşitli fonksiyonları 10 metre uzaklığa kadar uzaktan kontrol edilebiliyor. Diğer bir deyişle Note9’un bluetooth bağlantılı düşük enerji tüketimli S Pen’i sunumlarınızı uzaktan kontrol etmede, hatasız fotoğraflar çekmede ve çok fazlası için size kolaylıklar getiriyor. S Pen’in bu gelişmiş özelliklerini kullanmak için ayarlar>gelişmiş özellikler’den S Pen remote özelliğini aktif hale getirmeniz gerekiyor.
Daha büyük ve daha parlak ekran
Galaxy Note ekranları her zaman etkileyici olmuştur. Geçtiğimiz yıl DisplayMate Note 8’in ekranını test edilen en yaratıcı ve en yüksek performansa sahip akıllı telefon ekranı olarak ödüllendirmişti. Note9’un 6,4 inçlik Super AMOLED ekranı Samsung’un şimdiye dek sunduğu en büyük ve en zekice tasarlanmış akıllı telefon ekranı. Bu ekran oyun, video tüketimi bir yana beyaz yakalının işlerini dileği her an her yerde çok daha konforlu bir şekilde yapmasını sağlıyor.
Uzun iş günleri için daha uzun batarya ömrü
Uzayan toplantılar, iş yemekleri, uzun çalışma saatleri derken bazen telefonumuzu şart etmeye dahi fırsat bulamadığımız günler olabiliyor. 4000mAh ile Note9, Note serisi içinde en uzun batarya ömrüne sahip olan telefon. Bu bağlamda uzun iş günleri için hayatı kolaylaştıran bir cihaz olarak da çıkıyor. Cihazın batarya ömrü en uzun iş gününde bile rahatlıkla dayanıyor. Son olarak kablosuz şarj olma teknolojisine sahip olan cihazı hızlı ve güvenli bir şekilde şarj etmek mümkün.
İşine hız katmak senin elinde
Galaxy Note9’un, 10 nm fabrikasyon süreci ile üretilen yeni Exynos 9810 işlemcisi ile hızınız katlanacak. Ayrıca Note9’da Cat 18 LTE modem sayesinde teorik olarak 1.2 Gbps’e kadar indirme ve saniyede 200 megabit yükleme hızı sunuluyor. Bu hız şirketinizde sizin ve ekibinizin performansı ciddi anlamda artıracaktır.
Daha fazla kaydedin
Note9’un standart hafızası 128 GB. Daha fazla hafıza isteyenler için 512 GB seçeneği de mevcut. Hafızayı, MicroSD ile 2 TB’ye kadar artırmak mümkün. Dolayısıyla dosyalar, sunumlar hatta video sunumlar için yer sıkıntısı yapmanıza gerek yok.
Note 9 ile size her yer ofis
Samsung DeX Note9 ile mobil destekli desktop deneyimi yaşamanızı sağlıyor. HDMI veya multiport adaptör ile Note9’u monitör, klavye ve mouse’a bağlayabilir ve DeX platformunu başlatabilirsiniz. Samsung DeX kullanıcıya basit ve tanıdık bir desktop ekranı sunuyor. Ayrıca son DeX güncellemesi ile telefonunuzda çalışmaya devam ederken desktop ekranında işinizi takip etmeniz de mümkün.
Olmazsa olmaz; yüksek güvenlik
Yüksek güvenlik ve kolay kullanımı birlikte sağlamak oldukça zor bir iş. Note9’un güvenliği Samsung Knox ile sağlanıyor ve cihaz bütünlüğü korunuyor. Ayrıca cihazda parmak izi sensörü ve retina tarama özellikleri de mevcut.

Görsel kaynak: livemint.com

Cevap bırakın