Galaxy Note 9 tasarım detayları ortaya çıktı!

0

Samsung’un S9 ve S9+ modellerini satışa sunmasının ardından şimdi gözler Galaxy Note 9‘a çevrilmiş durumda. Büyük yenilikler barındırması beklenen modelin tasarım detayları belli olmaya devam ediyor. Peki, herkesin meraklandığı Note 9 tasarımı nasıl olacak?

Galaxy Note 9 ekrandan parmak izi okuma özelliği sunmayacak!

Ortaya çıkan detaylar bir araya toplandığında, ekrandan parmak izi okuma sunan ilk Samsung akıllı telefon modeli Galaxy S10 olacak gibi görünüyor. Bu ayın başlarında ortaya çıkan patent, şirketin ekrandan parmak izi okuma sensörü teknolojisi için yapılan çalışmalarını onaylamıştı.

Şirket patenti almış olsa da Ağustos ayında tanıtılması beklenilen Galaxy Note 9 modeline bu teknolojinin yetişip yetişmeyeceği belirsizliğini koruyordu. Güney Kore medyası ise, Galaxy S9 daha yeni çıkmışken ve Galaxy S10 çıkışına daha zaman varken, Note 9’da bu riske girilmeyeceğini belirtiyor.

Huawei ve Vivo ise Synaptics tarafından geliştirilen ekran altı optik tarayıcılara sahip akıllı telefonlarını piyasaya sürmekte gecikmedi. Samsung ise farklı bir yaklaşımla daha tutarlı ve üretim maliyeti yüksek ultrasonik teknolojisi tabanlı farklı bir sensör geliştirme kararı aldı. Eh, hal böyle olunca geliştirme süresi de inanılmaz uzadı.

 

Cevap bırakın