Galaxy Note 9 için en kritik bilgi ortaya çıktı!

0

Galaxy Note 9 için en çok merak edilen konulardan biri sonunda belli olmuş gibi görünüyor. Akıllı telefonların yavaş yavaş yüzlerini gösterdiği bu dönemde en çok merak edilen konuların başında Note 9’un çıkış tarihi yatıyor. Peki, cihaz ne zaman satışa sunulacak?

Samsung kırılmaz OLED panel duyurdu

Galaxy Note 9 ne zaman satışa çıkacak?

Amerika’da düzenlenecek olan Galaxy Unpacked etkinliği ile resmi tanıtımı yapılacak olan Galaxy Note 9’un satışa çıkış tarihi ortaya çıktı. Note 9 için yapılan rezervasyonlar, 24 Ağustos tarihini işaret ediyor. Amerika’daki kullanıcılar takas sistemi ile 450 dolar seviyesine kadar tasarruf ederek Note 9 sahibi olabilecek.

Tasarım noktasında bizleri bekleyen çok büyük bir değişiklik görünmediğinibaşta söyleyelim. Uzun süredir merakla beklenen ekrandan parmak izi okuma özelliği başka bahara kalınca, telefonun bizi heyecanlandırma ihtimali de azalmış durumda.

Etkileyici performans, bol güç, şık tasarım, muhteşem Super AMOLED ekran ve Samsung’un Galaxy Note telefonlarında kullandığı tüm stil özellikleri Note 9’da yer alacak.

Bu kez ekran tarafında oranın biraz daha geliştirileceğini, böylece 6.4 inçlik bir Super AMOLED ekranın bizi karşılayacağını söyleyebiliriz. Bunun dışında tasarım tarafında telefon boyutlarının neredeyse aynı kalacağını düşünüyoruz.

Note 9 ekranı 1440 x 2960 piksel çözünürlük sunacakken, 514 ppi piksel sıklığı sağlayacak. Telefon ekranı Corning Gorilla Glass 5 ile korunurken, HDR10 gibi teknolojiler de sunulmaya devam edecek.

Cevap bırakın