Galaxy Note 5’te Android Nougat gelen ilk ülkelerden biri Türkiye oldu

0

Galaxy-Note-5

Samsung, son yıllarda Türkiye pazarına yönelik hamleleri ile dikkat çeken teknoloji şirketlerinden biri. Yeni bir ürün çıkardığında satışa sunduğu ilk ülkeler arasında yer almasının yanı sıra son dönemde yazılım tarafındaki gelişmeler de öne çıkıyor. İşte bunlardan biri, popüler akıllı telefon modellerinden Galaxy Note 5’e gelen Android 7.0 Nougat güncellemesi ile ilgili…

Samsung Galaxy Note 5 için Android 7.0 Nougat güncellemesi ülkemizde yayınlanmış durumda. Kendi bölgesi adına söz konusu güncellemelerin yayınlandığı ilk ülkelerden biri olan Türkiye, bu yönüyle dünya kamuoyunda da ilgi gördü.

Yabancı basında yer bulan Galaxy Note 5’e gelen güncelleme, ‘Türkiye’den sonra diğer ülkelere de yazılım güncellemesinin dağıtımı bekleniyor’ ifadeleri ile birlikte verildi.

Samsung’un Galaxy Note 5 modeli için Türkiye başta olmak üzere bazı ülkelerde yayınladığı güncelleme, birçok başka ülke için de gelmeye başladı. Sıradaki Orta Doğu ve Avrupa ülkeleri de var.

Öte yandan güncelleme ile birlikte bazı detaylar da ortaya çıkmış durumda, 1.3 GB’lık dosya boyutuna sahip olduğu görülen Android 7.0 Nougat güncellemesi, N920CXXU3CQC7 yazılım sürümüyle indirilmeye başlandı. Bununla birlikte ülke sınırlarındaki tüm Note 5 cihazları için yazılımın aynı anda dağıtılmayabileceğini hatırlatalım, model sıra numarasına göre yazılım güncellemesi gelebilir.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın