Galaxy Note 5 Oreo güncellemesi geliyor!

0

Kısa bir süre önce gündeme gelen Galaxy Note 5 Oreo güncellemesi hakkında daha ciddi detaylar ortaya çıktı. Bir süre önce iddia durumunda olan konu gerçekleşecek gibi görünüyor.

galaxy note 5 oreo

Galaxy Note 5 Oreo güncellemesi geliyor!

Galaxy S8 için Android Oreo güncellemesinin Almanya’da dağıtımının başlaması ile birlikte diğer Samsung kullanıcıları için heyecanlı bir bekleyiş başladı. Bir kaç ay içinde birçok cihaz Oreo güncellemesini almış olacak.

Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 sahiplerinin aklında ise kısa bir süre önce gündeme gelen Android Oreo güncellemesi var. Şu ana kadar iddiadan öteye geçmeyen bu durum hakkında önemli bir gelişme yaşandı. Amerika merkezli operatör T-Mobile kısa bir süre önce Samsung Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge Plus ve Galaxy Note 5 için gelecekteki yazılım güncellemeleri ile ilgili destek sayfalarını güncelledi. Sayfada yer alan ‘Sürüm 8.0 Oreo – T-Mobile ve aygıt üreticisi yeni bir yazılım güncellemesini desteklemeyi kabul etti.” ifadesi bu cihazların güncelleme alacağını gösteriyor.

Bu gelişme, bir süredir iddia konumunda olan söylemleri güçlendirdi ancak Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 serisi modeller için güncellemenin ne zaman çıkacağı henüz belirsiz. Beklentiler ise en erken 2018 yılının 2. yarısından sonrasını işaret ediyor.

Cevap bırakın