Galaxy Note 5 Oreo güncellemesi için büyük gelişme

0

Samsung’un 2015 yılında satışa sunduğu Galaxy Note 5 modeli için sevindirici bir gelişme yaşandı. Ortaya çıkan bilgiye göre Galaxy Note 5 Oreo güncellemesi gelebilir!

Galaxy Note 5 Oreo

Galaxy Note 5 Oreo güncellemesi gelebilir!

Kısa bir süre önce Galaxy S6 için Android 8.0 Oreo güncellemesinin geleceği yönünde ciddi bilgiler ortaya çıkmıştı. Bu gelişme ise Galaxy Note 5 sahiplerinin de heyecanlanmasına neden oldu. Aynı yılda satışa çıkan iki modelin güncelleme takvimine girip girmeyeceği merak konusu olurken, sürpriz bir gelişme yaşandı.

Reddit kullanıcısı tarafından paylaşılan bilgiye göre Samsung yetkili destek ekibiyle yapılan bir görüşmede onaylanan güncelleme bilgisi büyük heyecan yarattı. Eğer bu bilgi resmi kanallardan tarafından da onaylanırsa, Galaxy S6 ile birlikte Galaxy Note 5 modeli de Android 8.0 Oreo güncellemesi alacak.

Normal şartlarda 2 yıllık güncelleme planı yapan Samsung, bu iki model için Oreo güncellemesi verirse, 2015 yılının iki önemli modeli 3 yıllık dönem içinde güncelleme almış olacak. Bu da hamlenin resmiyeti henüz yok ancak teknik olarak her iki modelinde Oreo sürümü için yeterli donanıma sahip olması bu iddiaları güçlendiriyor.

Cevap bırakın