Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiGalaxy Note 5 konsept tasarımı

  Galaxy Note 5 konsept tasarımı

   Ekran Resmi 2015-07-19 23.30.01

  Samsung Galaxy Note 5 için yeni bir konsept tasarım daha gerçekleştirildi. Ivo Marić adlı tasarımcının kendi hayal dünyasını yansıttığı konsept tasarımda daha önce ortaya çıkan çeşitli Galaxy Note 5 görselleri ve cihazla ilgili konuşulan olası özelliklerin uygulama sahası bulduğu gözden kaçmadı.

  Eylül ayında Almanya’da gerçekleştirilecek IFA 2015 fuarında lanse edilmesi beklenen Samsung’un büyük ekranlı akıllı telefon serisinin güncellenmiş versiyonu çeşitli tasarımcılar tarafından konu edilmeye devam ediliyor. Bunlardan biri olan Marić’in Note 5 için geliştirdiği konsept tasarımı, gelecek dönem akıllı telefona dair beklenen özellikleri ve görsel yapıyı sergilerken bazı unsurları da öne çıkıyor.

  Konsept tasarımda Galaxy Note 5’in 2,5D özellikli ekranı dikkat çekiyor. Bu özellik ekranın kenarlarının hafif bir eğimle gövde ile buluşması şeklinde özetlenebilir. Popüler akıllı telefon modellerinden iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinde kullanılan bu ekran yapısı, temelde daha konforlu bir ekran kaydırma hareketinin önünü açıyor. Öte yandan tasarımcının çalışmasında Note 5 modelinin S-Pen adını alan ekran kaleminin de otomatik olarak dışarı çıkan bir mekanizmayla geldiği görülüyor.

  Daha önceki Note serisi modellerinde S-Pen, kullanıcı tarafından dışarı çekilerek çıkarılan bir yapıya sahipti. 2015 yılındaki modelin ise otomatik olarak dışarı çıkan bir dokunmatik ekran kalemi sunması bekleniyor.

  Konsept tasarımı ile teknoloji dünyasında ses getiren Ivo Marić’in yayınlanan videosunu da haberin devamında izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN