Galaxy Note 10 hakkında son bilgiler

0

Samsung’un yaklaşan amiral gemisi modeli Galaxy Note 10, son zamanlarda pek çok sızıntı ile gündeme geliyor. Önceden ortaya çıkan detaylar amiral gemisi modelinin herhangi bir fiziksel tuş barındırmayacağını işaret ediyordu. Son sızıntılar bu konuyla ilgili gelişmeleri ortaya koydu.

Samsung Galaxy Note 10 fiziksel tuş barındıracak!

Güvenilir sızıntı kaynaklarından Ice Universe, yaklaşan amiral gemisi modeli hakkında son gelişmeleri ortaya koydu. Ice Universe’e göre yeni Note 10 modelleri önceki modellerde olduğu gibi fiziksel tuş barındıracak. Bununla birlikte önceki modellerden farklı bazı yeni gelişmeler de bulunuyor.

Yeni Note 10 serisi fiziksel tuş konusunda herhangi bir farklılık sunmayacak. Ancak yeni modellerde kulaklık girişinin bulunmayacağı da Ice Universe tarafından belirtilen önemli bir detay. Kulaklık girişine sahip olmayan akıllı telefon modellerinin sayısı hızla artıyor.

Bu noktada kullanıcılar USB-C bağlantı yuvasını destekleyen kablolu kulaklıklar ya da 3,5 mm jack dönüştürücüleri kullanabiliyor.

Fiziksel tuş konusunda bir farklılığın bulunmaması da pek çok kişi tarafından olumlu olarak karşılandı. Sanal tuşların hala fiziksel tuşların yerini almaya hazır olmadığı, daha önceden ortaya çıkan modeller sayesinde biliniyor. Bu aşamada kullanıcılara kolaylık getirmekten ziyade işleri zorlaştırdığını söyleyebiliriz.

 

Cevap bırakın