Galaxy Note 10, Note 9’u ikiye katladı

0

Samsung, ağustos ayı içinde iki yeni Note modelini görücüye çıkardı. Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10 Plus modeleri düzenlenen lansman etkinliğinin ardından aralarında Türkiye’nin de olduğu birçok ülkede satışa çıktı. Şimdi ise Galaxy Note 10 satışları ile ilgili ilk bilgiler gelmeye başladı.

Galaxy Note 10 satışları rekora imza attı

Ortaya çıkan bilgilere göre Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10 Plus satışları ile birlikte Samsung, anavatanı Güney Kore’de yeni bir rekoru garantiledi.

Yeni Note amiral gemisi modelleri 25 günlük sürede bir milyondan fazla satıldı. Bu rekor daha önce Galaxy S8 ile kırılmıştı. Galaxy S8, satışa çıktığı ilk 37 günde bir milyon barajını aşmıştı.

Galaxy Note 10 ve Note 10 Plus satışlarının ilk ay performansına baktığımızda hem Galaxy S hem de Galaxy Note ailesinin en iyisi olduğunu görüyoruz. Note 10 ailesi satışlarıda geçen yıl satışa çıkan Galaxy Note 9’u ikiye katlamış durumda.

Note 10 ailesinin aldığı ön siparişlere dair veriler de açıklandı. İlk 10 günde 1,3 milyona ulaşan ön sipariş rakamları da oldukça dikkat çekti. Ön sipariş rakamları ile gerçek satışların yakın seviyede olması da dikkat çeken bir diğer nokta oldu.

Beklendiği gibi Plus modeli, standart Galaxy Note 10′a göre daha fazla satışa ulaştı. Toplam satışların yüzde 67’sini Galaxy Note 10 Plus oluşturdu.

Samsung yaptığı açıklamada, Note 9‘un satışlarının geçildiğini söylese de net veriler sunmadı.

Şimdilik yalnızca Güney Kore’ye ait veriler açıklandı. Ancak, uluslararası pazarda da benzer bir senaryo bekleniyor.

Cevap bırakın