Galaxy Note 10 kamerası hakkında yeni detay

0

Samsung Galaxy Note 10’da, biri önde diğer arkada olmak üzere iki adet ToF sensörüne yer verileceği kaydediliyor.

Samsung’un her yıl Ağustos ayı içerisinde duyurmayı bir tür gelenek haline dönüştürdüğü yeni nesil Note serisi modeller için heyecan dorukta. Açıklanmasına yaklaşık 1 ay kalan serinin özellikle kamera özellikleri ile adından söz ettirmesi bekleniyor.

Bu noktada genellikle ‘birer iddia’ halinde olan çok sayıda söylenti dolaşıyor. Ancak şu da bir gerçek ki söz konusu iddiaların önemli bir kesimi güçlü kaynaklara dayanıyor ve bu nedenle de dikkatle ele alınıyor. İşte bu yöndeki yeni bilgilerden biri de kamera detayları ile ilgili.

Güney Kore’de medyada yer bulan iddiaya göre Galaxy Note 10 kamerası birden fazla sayıda ToF sensörü ile birlikte gelecek. Bu sensörler önem taşıyor, zira bokeh efekti başta olmak üzere pratikte kullanım alanı hızla artan bir dizi yenilikçi trende altyapı sağlıyor. Artırılmış gerçeklik ve yüz tanıma gibi teknolojilerde de yine ToF adı verilen sensörler işlev sağlıyor.

Samsung’un ilgili modelinde biri önde diğer arkada olmak üzere iki adet ToF sensörüne yer vereceği kaydediliyor. Öte yandan delikli bir ön kamerayla gelmesi beklenen modelin ön kısmında ToF sensörüne ne şekilde ya da nasıl yer verileceği merak konusu. Samsung, bu tür iddialı inovasyonlarda teknoloji dünyasını şaşırtmasıyla tanınıyor, bu nedenle şirketten örnek gösterilecek yeni bir hamle gelebilir.

Bu arada Galaxy Note 10 tanıtım tarihi yaklaşıyor. Yeni seri modelleri 7 Ağustos 2019’da tanıtılacak. Bizler de yılın merakla beklenen bu iddialı modeli hakkında en son bilgileri aktarmaya devam edeceğiz…

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın