Galaxy Note 10 hoparlörü ekran içine taşıyabilir

0

Son iddialara göre 7 Ağustos tarihinde tanıtılması beklenen Samsung Galaxy Note 10, çok ilginç bir iddia ile gündeme geldi. Söz konusu iddialara göre Galaxy Note 10 hoparlörü ekran içine taşıyabilir.

Samsung Galaxy Note 10 hoparlörü ekran içinde barındırabilir!

Son birkaç modelinde ekran içi kamera teknolojisini kullanan Samsung, görünüşe göre hoparlörün konumlandırmasında da bir takım değişiklikler yapacak. Sound On Display olarak adlandırılan teknoloji ile birlikte sesi ekrandan üreten teknoloji, aslında marka için pek de yeni bir gelişme sayılmaz.

Daha önceden ortaya çıkan söylentiler, Samsung’un ekrandan ses üretimi için ekrana gömülü piezoelektrik aktüatörleri kullanmayı planladığını işaret ediyordu.

Bazı yeni sızıntılara ve iddialara göre bu teknoloji, Samsung’un yeni Galaxy Note modelleri ile birlikte hayata geçecek. Yani yeni modellerin çerçeve üstünde herhangi bir hoparlör barındırmayacağını söyleyebiliriz.

Sektörden gelen raporlar, bu planları yapan tek markanın Samsung olmadığını da gösteriyor. Herkesin tanıdığı büyük markalardan, Çin‘li üreticilere kadar pek çok markanın bu yönde planları olduğunu söyleyebiliriz.

Şu an için tüm bunların birer iddia olduğunu söyleyebiliriz. Samsung’un yeni Galaxy Note modelleri ile tanışmamıza oldukça kısa bir süre kaldı.

 

 

Cevap bırakın