Galaxy Note 10 5G için beklenen haber geldi

0

Samsung, 7 Ağustos günü düzenlediği Unpacked etkinliğinde Note ailesinin iki yeni üyesini tanıttı. Aileye ilk kez iki model birden ekleyen Samsung, Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10 Plus modellerini sergiledi. Lansman ile birlikte Galaxy Note 10 5G üzerindeki sis perdesi de aralandı.

Galaxy Note 10 5G için ilk adres

Son zamanlarda 5G teknolojili akıllı telefonların adını çokça duymaya başladık. Tüm dünyada 5G’ye doğru bir yolculuk devam ederken, markalar da bu yolda ellerini kuvvetlendirecek modelleri geliştirmeye devam ediyor. Son olarak Samsung, Note ailesinin en yeni iki üyesinde 5G alternatifinin olacağını açıkladı. Ancak, Note 10 5G ile ilgili üzücü haber de bu lansmanda geldi. Hem Galaxy Note 10 hem de Galaxy Note 10 Plus’te 5G desteği olacak. LTE destekli modeller sırasıla 949 dolar ve 1.099 dolardan satılacakken; 5G destekli modellerin fiyatı sırasıyla 1.049 dolar ve 1.299 dolar olacak.

Lansmandan 5G destekli Note 10 için kısaca bahsedilen bir detay telefonun hangi pazarda satışa çıkacağını netleştirmiş oldu. Galaxy Note 10 yalnızca Samsung’un anavatanı olan Güney Kore’de satışa çıkacak.

Samsung’un kendi ülkesindeki cihazlara özel versiyon eklemesi aslında alışılmadık bir durum değil. Güney Kore‘de birçok kentte yoğunluk olduğunu düşündüğümüz zaman Note 10 5G modellerinin testi için ideal bir lokasyon olduğunu söyleyebiliriz.

Bardağın diğer tarafından baktığımızda Note 10 5G versiyonunun yalnızca Güney Kore’de satışa sunulacak olması, diğer pazarlarda Note 10 Plus 5G versiyonunun satışa sunulabileceği ihtimalini doğuruyor.

Cevap bırakın