Galaxy M40 yeni güncelleme yayınlandı!

0

Samsung, ürettiği akıllı telefonlara yeni yazılım güncellemeleri sunarak, telefonların kullanıcılara daha da verimli özellikler sunmasını sağlıyor. Özellikle en yeni Android sürümlerini alan Android telefonlar, yeni özelliklere kavuştukları gibi daha da performanslı bir hale geliyor. Samsung, bu güncellemelerden bir tanesini uygun fiyatlı modeli için yayınlandı. Peki Galaxy M40 Android güncellemesi ile neler değişti?

Galaxy M40 Android güncellemesine kavuştu!

Samsung en yeni arayüz birimi olan One UI 2.0’ı Galaxy M40 modeli ile buluşturdu. Bu güncelleme ile beraber M40 modeli kullanıcılarına çok farklı özellikleri sunacak.

-Yeni güncelleme ile geliştirilmiş kilit ekranı arka planın karanlık ve aydınlık taraflarını algılayarak metin rengini değiştirecek. Böylelikle okunabilirlik artacak.
-Bildirim sekmesinde saat ve tarih boyutu küçültülmüş, bu da ekrana daha çok ayar sığdırılabilmesini sağlamış.
-Kameranın kullanıcı arayüzü UI 2.0 olarak güncellendi ve arayüz deneyimi dolaylı olarak iyileştirildi. –Kullanıcıların mesajlar uygulamasında, mesaja fotoğraf eklemek için kamera açıldığında One UI 2.0 kamera uygulamasını doğrudan tam ekran olarak açması sağlandı.

Takvim uygulamasında yıl, ay, tarih ve saat seçimi basitleştirildi, kullanıcılara daha basit bir arayüz sunuldu.

-Kilit ekranında, el feneri gibi uygulama dışı özellikler de eklendi ve kullanıcıların arayüzde ihtiyaçlarına daha hızlı ulaşımı sağlandı.

Genel olarak akıllı telefon modeline gelen önemli özellikler, Samsung’un kullanıcılarının memnun kalmasını sağladı. Dünyada tüm kullanıcılara sırayla sunulan güncelleme, yakın zamanda da ülkemizde olacak.

Cevap bırakın