Galaxy J4 özellikleri ortaya çıktı

0

Samsung’un son 2 yıldır satış rakamlarıyla yüzünü güldürdüğü Galaxy J serisi modellerine yeni bir üye daha katılıyor. Giriş seviyesi için konumlandırılacak olan Galaxy J4 modeli ortaya çıktı.

galaxy j4Samsung Galaxy J4 özellikleri netleşti

Samsung’un giriş ve orta seviye modellerini ürettiği Galaxy J serisi için üretilen Galaxy J4 modeline ait ilk detaylar ve özellikler ortaya çıktı. Galaxy J4 modeli, eski ama verimli bir işlemci olan Exynos 7570 işlemcisinden güç alıyor. 14 nm üretim süreci ile geliştirilmiş bu işlemcide, 1.43 GHz hızında çalışan dört adet Cortex A53 çekirdeği yer alıyor.

Sistem belleği noktasında 2 GB RAM ile karşımıza çıkacak olan telefon yazılım konusunda ile en güncel sürüm olan Android 8.0 Oreo ile kutudan üretilecek. Samsung Galaxy J4 (2018) modeli, teknik özelliklerin sızdırılması sağlayan Geekbench uygulamasının tek çekirdek testinden 623, çoklu çekirdek performans testinden de 1815 puan alarak giriş segmentinde olduğunu kanıtlıyor.

Yeni model ne zaman tanıtılacak?

Telefon sahip olduğu özellikler ve performans testleri ile giriş seviyesinin önemli modellerinden biri olacağını gösteriyor. Kısa bir süre sonra Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modellerinin resmi tanıtımını yapacak olan Samsung’un Galaxy J serisinin 2018 model yeni üyesini, Şubat ayının son haftasında Barcelona’da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi kapsamında tanıtması bekleniyor. Telefonun olası satış fiyatı ve piyasaya çıkış tarihi hakkında ise henüz ortaya çıkan bir bilgi yok.

Cevap bırakın