Galaxy Fold ekranı ile bir kez daha gündemde

0

Şubat ayında katlanabilir telefonu Galaxy Fold’u piyasaya sürmeye hazırlanan Samsung, telefonun ekranında çıkan bir sorun nedeniyle bu kararını ertelemek zorunda kaldı. Ancak, şirket sorunları ortadan kaldırdı ve eylül ayının ilk günlerinde daha güçlü bir Galaxy Fold karşımıza çıktı. Katlanabilir telefon tüketici ile henüz buluşmadı ancak inceleme ürünleri bazı yayınlara ulaştırıldı. Galaxy Fold ekranı ile ilgili haber de bu yayınlardan birinden geldi.

Galaxy Fold ekranı için bir talihsizlik daha

TechCrunch isimli yayından Brian Heater telefonu test etmeye başladı. Galaxy Fold’u bir gün kullanan Heater, ekran üzerinde bir değişiklik olduğunu farketti. Fotoğraftan da görüldüğü gibi; Galaxy Fold ekranı, katlanma kısmında bir hasar ortaya çıktı. Oluşan piksel kümesi 1 santimetreden daha az gibi görünüyor.

Heater telefonu düşürmediğini ya da herhangi bir zarar vermediğini söyledi. Samsung ise neyin yanlış gittiğini tespit etmek için cihazı geri aldı. Heater ayrıca cihazın sorunsuz bir şekilde çalıştığının da altını çizdi.

Samsung, daha önce Galaxy Fold’un nasıl kullanılması gerektiği konusunda bir video yayınlamıştı. Bu hasar kafaları karıştırsa da genel olarak bir hasar durumunun olduğunu söylemek için şimdilik çok erken.

Esnek ekran menteşesi ile güçlendirilen yeni Galaxy Fold ayrıca koruyucu bir katmana da sahip. Telefonu mekanizmaya katlanabilir kısımdan girebilecek toz ve diğer maddelerden korumak isteyen Samsung, bunun için korumanın arkasına bir lastik gizledi. Ayrıca, soyulmayı engelleyen bir katman da telefona eklendi.

Gücünü Snapdragon 855’ten alan telefonda 12 GB RAM ve 512 GB dahili depolama alanı bulunuyor.

Cevap bırakın