Samsung’un katlanabilir telefonu cep yakacak!

0

Samsung geçtiğimiz haftalarda San Francisco‘da düzenlediği Geliştiriciler Konferansı‘nda katlanabilir akıllı telefonunda kullanacağı Infinity Flex Display’i gözler önüne sermişti. Son kullanıcıya uygun hale getirilmesi için çalışmaların devam ettiği katlanabilir telefonun, Galaxy Flex olarak adlandırılacağı uzun süredir biliniyor.

Galaxy Flex fiyatı ile adeta cep yakacak!

Ortaya çıkan son bilgilere göre Galaxy Flex fiyatı ile adeta cep yakacak. Zira, İngiltere merkezli bir teknoloji platformu tarafından elde edilen bilgilere göre, Galaxy Flex modelinin 2500 dolara yakın bir fiyata sahip olması bekleniyor. Bu fiyatı hiç bir vergi eklemeden TL’ye çevirdiğimizde, 13500 TL gibi bir tutar ile karşılaşıyoruz.

Bu kadar yüksek bir fiyat etiketi belirlenmesinin tek nedeni sınırlı sayıda üretim değil. Katlanabilir yapıdaki Infinity Flex ekranların üretimi oldukça zahmetli ve bu nedenle en pahalı parçanın ekran olması fiyata etkisini gösteriyor.

Samsung’un Galaxy Flex modeli katlanmış halde 4.58 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Açıldığında ise 7.3 inç büyüklüğe ulaşan ekran, 1536×2152 piksel çözünürlük sunacak. 420 ppi ile bu ekranın oldukça net bir görüntü sunacağı tartışılmaz.

Cevap bırakın