Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiGalaxy AI kullanıcılara neler vadediyor? İşte tüm detaylarıyla Samsung'un yapay zekası!

  Galaxy AI kullanıcılara neler vadediyor? İşte tüm detaylarıyla Samsung’un yapay zekası!

  Galaxy AI kullanıcılara neler vadediyor? İşte tüm detaylarıyla Samsung’un yapay zekası! Samsung Galaxy S24 ailesini tanıtırken ön plana çıkardığı en önemli özellik, Galaxy AI olmuştu. Peki ama Galaxy AI, kullanıcılara neler vadediyor?

  Bildiğiniz gibi yılın başında Samsung yeni amiral gemi modellerini tanıttı. Ülkemizde de satışa çıkan Galaxy S24 serisinin en ön plana çıkan özelliği ise hiç şüphesiz ki Galaxy AI oldu. Yapay zeka ile beraber pek çok konuda hayatımızı kolaylaştıracağını iddia eden Samsung’un bu özelliğine daha yakından bakıyoruz. Galaxy AI ve onun yapabileceklerine dair her şeyi sizlere anlatıyor olacağız. Öyleyse sözü daha fazla uzatmadan detaylara geçelim.

  Galaxy AI kullanıcılara neler vadediyor? İşte tüm detaylarıyla Samsung’un yapay zekası!

  Canlı çeviri: Galaxy AI için belki de en iddialı özellik canlı çeviri özelliği diyebiliriz. Canlı çeviri desteği sayesinde hızlı ve gerçek zamanlı çeviriler deyim yerindeyse hayat kurtarıyor. Farklı bir dilde konuşan başka bir kullanıcıyla iletişim halindeyseniz telefon, sizin konuşmanızı otomatik olarak karşı tarafın diline çeviriyor. Örnek vermek gerekirse İtalyan bir kullanıcıyla görüşme yapıyorsanız ve Türkçe konuşuyorsanız canlı çeviri sayesinde Türkçe olan cümleleriniz karşı tarafa direkt olarak İtalyanca olarak iletilecek. Ancak Galaxy AI için henüz Türkçe dil desteğinin yer almadığının bu noktada hemen altını çizmemiz gerekiyor. Yine de üzülmenize gerek yok zira yakın zamanda bu konuda da olumlu adımların atılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

  Tercüman: Canlı Çeviri’ye benzer bir özellik olan Tercüman, canlı konuşmaların bölünmüş ekran görünümünde anında çevrilmesine olanak tanıyarak ekranın her iki ucunda duran kişilerin diğer kişinin söylediklerinin gerçek zamanlı çevirilerini hızlı bir şekilde görebilmesini sağlıyor.

  Sohbet yardımı: Galaxy S24 serisi kullanıcıları, Samsung Klavyeyi kullanırken mesaj yazabilecek ve tonunu anında daha hafif veya daha profesyonel bir şeye değiştirebilecek. Ayrıca sosyal medya başlıkları oluşturabilecek ve mesajları gerçek zamanlı olarak 13 dilde çevirebilecekler.

  Android Auto: Arabada Android Auto’ya bağlanan Galaxy AI özellikli telefonlarda, gelen mesajlar otomatik olarak özetlenecek. Bu da uzun metinlerin kısaltılmasını sağlarken sürücünün yola daha fazla odaklanmasına olanak tanıyacak. Üstelik Galaxy AI sizlere konuyla ilgili alternatif yanıtlar da önerebilecek.

  Circle to Search: Bu özelliğin yalnızca Samsung Galaxy S24 kullanıcılarına özel kalıp kalmayacağından emin olmasak da Circle to Search, Google Arama ile yapılan bir işbirliği niteliğinde. Bu özellik, kullanıcıların ana sayfa düğmesine uzun basmasına ve parmaklarını veya S-Pen’i kullanarak ekrandaki herhangi bir nesneyi hızlı bir şekilde daire içine almasına olanak tanıyor. Bunu yaptığınız zaman direkt olarak telefonun alt kısmında küçük bir sekme açılıyor ve konuyla ilgili hızlı arama sonuçları karşınıza çıkıyor. Bunun en iyi yanı ise özelliğin herhangi bir uygulamanın içinde ve her an çalışabilmesi diyebiliriz. Böylece kullanıcılar, uygulamadan çıkmadan bir YouTube videosunun ortasındaki nesneleri daire içine almak gibi şeyler yapabilecek ve alt kısımda sonuçlara ulaşabilecek.

  Anında ağır çekim: Samsung Galaxy S24 serisi, kullanıcıların ekrana uzun basarak herhangi bir videoyu anında ağır çekim videoya dönüştürmesine olanak tanıyor. Yapay zeka destekli gerçek kareler arasına yapay kareler yerleştirilmesi sayesinde 120 fps’lik bir video, bir saniyeden kısa sürede 240 fps’lik ağır çekim bir videoya dönüşebiliyor.

  Düzenleme önerisi: Galaxy AI, çektiğiniz her fotoğraf için uygun ince ayarlar da önerebilir. Bunlar, yansımalar ve parlama gibi öğeleri değiştirmek/kaldırmak için basit ayarlamalardan kontrast veya vurgulara, görüntünün belirli kısımlarında gelişmiş seçici düzenlemelere kadar değişebiliyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN