Galaxy A90 özellikleri birer birer ortaya çıkıyor

0

Samsung Galaxy A Serisi ailesinin en üst modeli olan Galaxy A90 özellikleri ile ilgili bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Daha önce Galaxy R Serisi ile ilişkilendirilen akıllı telefon modelinin şimdi de Galaxy A80’den önemli bir farkı olacağı ortaya çıktı.

Galaxy A90 özellikleri nasıl olacak?

Galaxy A90 özellikleri arasında en dikkat çeken detay telefonun iki farklı modeli olması. SM-A905 ve SM-A908 olmak üzere iki farklı modeli bulunacak olan Galaxy A90’ın modellerinden biri tahminlere göre Pro olarak isimlendirilecek. Galaxy A Serisi’nin en tepe modeli olmaya hazırlanan Galaxy A90 gücünü Qualcomm’un amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 855’ten alacak.

Her iki versiyonun da kamera özellikleri birbirinden ayrılacak. SM-A905 modelinde 48 MP + 12 MP + 5 MP kamera kurulumu karşımıza çıkacak. SM-A908’in arkasındaki kamera kurulumu ise 48 MP + 8 MP + 5 MP olarak sıralanacak.

Galaxy A80 bildiğiniz gibi dönen bir kamerayla karşımıza çıkmıştı. A Serisi ailesinin ilk dönen kameralı telefonunda arka kameralar, aynı zamanda ön kamera olarak da kullanılıyor. Galaxy A90 ise bu sistemi kullanmayacak. Telefonun önünde ve arkasında ailenin diğer üyelerindeki gibi bir kamera tasarımı olacak.


A90 özellikleri ile ilgili diğer detaylara baktığımızda SM-A908’in Full HD+, Super AMOLED Infiniti-U ekran tasarımıyla geleceği söyleniyor. Her iki modelin de 6.7 inç büyüklüğünde ekranı olacak.

Son sızıntılar ise 5G ile ilgili. Söylenenlere göre SM-A908, 5G bağlantısı ile birlikte gelebilir. Kardeşinde ise bu teknoloji olmayacak.

Cevap bırakın