Galaxy A5 (2018) resmileşti

0

Samsung, her yılın ilk aylarında görücüye çıkan Galaxy A serisinin 2018 yılı modellerini yavaş yavaş ortaya çıkarıyor. Kore merkezli şirketin Galaxy A5 (2018) modeli, kendi ülkesindeki web sitesinde bazı özellikleri ile detaylandı. Ocak 2018’de piyasaya sunulması ve ülkemizde de yoğun ilgi görmesi beklenen Android işletim sistemli cihazın, açıklanan ilk resmi bilgilere göre, modern özelliklerle geleceğini şimdiden belirtelim.

Galaxy A5 (2018) özellikleri ile adından söz ettirecek; 18,5:9 en/boy oranına sahip Infinity Display özellikli ekranının yanı sıra ön yüzünde bir parmak izi okuyucusu bulunacak. Ekran teknolojilerinde yoğun şekilde geliştirmeler sunan Samsung’un iddialı bir çözünürlük değeri sunup sunmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Bir ilk!

Orta segmentte konumlanacak olan Galaxy A5 (2018), Exynos 7885 çip setiyle gelecek. Söz konusu donanımın daha önce Bluetooth 5.0 desteği sunacağı netlik kazanmıştı, dolayısıyla Samsung’un fiyat/performans odaklı akıllı telefonunda bu yenilikçi özelliği –bir ilk olarak- göreceğiz. Çünkü daha önce hiçbir orta seviye akıllı telefon, Bluetooth 5.0 desteğine sahip olarak piyasa sunulmamıştı.

4 GB RAM’le gelecek

Öte yandan akıllı telefonun SM-A530 model koduna sahip olacağını ve 4 GB RAM’le güçlü bir donanımsal argüman daha sunacağını da belirtelim.

MediaMarkt’ta satışa sunulan tüm akıllı telefonları yakından incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın